Žurnalisté v Sýrii pod tureckou palbou

584
Print Friendly, PDF & Email
Žurnalisté v Sýrii pod tureckou palbou
Žurnalisté v Sýrii pod tureckou palbou
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Novináři na volné noze, kteří přijeli do Sýrie obhlédnout aktuální situaci a pořídit filmové záběry se dle jejich vlastních slov, dostali pod palbu turecké armády.

Všechno se to údajně odehrálo v syrském městě Kámišlí, kam uvedení novináři přijeli za účelem pořízení filmových záběrů a které se nachází jen několik stovek metrů od tureckého pohraničního města, Nusaybin kde probíhali a stále probíhají, turecké vojenské operace.

Na videu, které se nachází pod článkem je konkrétně vidět, jak dle jejich informací, turecká armáda odstřeluje turecké, pohraniční město, Nusaybin, kde žijí ve velké míře Kurdové. Krom turecké armády, která toto město odstřeluje, jsou však na záběru vidět také stoupající oblaka dýmu a slyšet zvuky dalekých výbuchů.

Do tohoto záběru následně „vstoupí“ novinář, Rodi Tharoor, jež je členem „Svobodných komunikačních jednotek (Free Communication Units)“ a který konkrétně prohlašuje, že se on a jeho další kolegové dostali pod palbu. Ta byla, dle jeho slov, úmyslným útokem z turecké strany.

Co přesně řekl pro zpravodajský deník, Ruptly si nyní dovolím odcitovat:

Spustili jsme kampaň „Již ne více mlčení“ spolu se všemi novináři z Rojavy (region v severní Sýrii, také znám jako Syrský Kurdistán). V průběhu třetího dne kampaně jsme šli na hranici mezi městy Kámišlí a Nusaybin, abychom natočili bombardování, tak na nás turecká armáda zaútočila.

Krom těchto slov také dodal, opět cituji:

Všichni evropští novináři, kteří mlčí o tom, co se děje, jsou spoluviníci.

Na konec článku je třeba poznamenat, že turecké hlavní město, Ankara v tomto regionu bojuje proti militantům Kurdské strany pracujících (PKK). V rámci tohoto boje proti kurdské straně vede Turecko, těžké vojenské operace, při nichž ostřeluje turecké, pohraniční město Nusaybin, na které byl uvalen zákaz vycházení, delší než tři týdny.

Zdroj: Svobodné noviny

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů