Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí obžalobě z vlastizrady

598
Print Friendly, PDF & Email
Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí vyšetřování z vlastizrady
Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí vyšetřování z vlastizrady
Zdroj: www.erenerdem.net

V skutku smutný osud postihl tureckého poslance, Erena Erdema. Ten se v ruské státní televizi, Russia Today, zmínil o teroristech, kteří v jeho zemi, údajně získali materiály k výrobě sarinu. Což je vysoce toxická, kapalná látka, která se používá jako nervově paralytická chemická zbraň. Krom výše uvedeného prohlášení, tento politik ale také poukázal na fakt, že teroristé, Turecko používají, coby tranzitní země pro převoz nebezpečných látek.

A nutno říci, že způsob, jakým se turecký stát, tomuto politikovy odměnil by se dal přirovnat, k nám známému pořekadlu; „Za dobrotu na žebrotu“ a to doslova! Jak totiž uvádí turecká média, tak na tohoto politika, byla podána na Úřad vrchního žalobce v Ankaře, žaloba za vlastizradu, která by z tohoto úřadu měla odejít tento čtvrtek (tedy 16. prosince) a „poputovat“ na Ministerstvo spravedlnosti. Pokud ministerstvo tuto žalobu předá tureckému parlamentu, bude se muset hlasovat o odebrání poslanecké imunity, Erdemovy. V případě, že turecký parlament skutečně Erdemovy, imunitu sebere, pak ho s největší pravděpodobností čeká soud.

Sám Erdem ke své, velice nepříjemné situaci řekl, že kvůli svým tvrzením se v parlamentu stal terčem očerňovací kampaně a dodal, že po rozhovoru s rusou televizí, Russia Today, dostává i výhrůžky.

Jeho přesná slova si přečtěte nyní, cituji:

Polovojenská organizace Srdce Osmanů sdílí mou adresu na Twitteru a plánuje razii v mém domě. Jsem napadán výhrůžkami, protože jsem proti něčemu, co poškozuje prestiž mé země.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů