Život neustále ve strachu, aneb nynější situace uprchlíků v německých a francouzských táborech

700
Print Friendly, PDF & Email
Život neustále ve strachu, aneb nynější situace uprchlíků v německých a francouzských táborech
Život neustále ve strachu, aneb nynější situace uprchlíků v německých a francouzských táborech
Zdroj: www.infomobile.w2eu.net

Uprchlické ženy a děti, dle zpráv čtyř organizací pro ženská práva v německých a francouzských, uprchlických táborech, zažívají doslova peklo. Jak totiž uvedli někteří uprchličtí povstalci, včetně zmíněných organizací, tak ženy a děti v těchto táborech, musí čelit pokusům znásilňování a sexuálního zneužívání. Nejde přitom jen o některé, nýbrž o všechny uprchlické tábory v jednotlivých, výše zmíněných zemích. Jaká konkrétní situace panuje v uprchlických táborech, dále popsal britský zpravodajský deník, Daily Mail.

Ten konkrétně uvádí, že jak uprchličtí aktivisté, tak hlavně, výše zmíněné organizace pro ženská práva si stěžují například na to, že ve většině uprchlických táborů musí muži spát na jedné posteli, společně s ženami, nebo že koupelny a veškerá sociální zařízení, nejsou rozdělena dle pohlaví a jsou většinou vybavená jen velice provizorně, přičemž tím provizoriem se myslí, například chybějící závěsy u sprch.

Organizace pro ženská práva si ale krom vybavení uprchlických táboru stěžují také na místo, přesněji řečeno na nevyhovující a velice improvizorní podmínky, kde jsou tábory zřízeny. Dokonalým příkladem takového uprchlického tábora, pak uvádí bývalou americkou základnu v Giessenu. A komu jsi vlastně uvedené organizace stěžují?

Tamějším ministerstvům pro integraci. Pokud bychom to chtěli převést do Českého jazyka, tak všechny stížnosti od ženských organizací, jsou ve formě, níže odcitovaného dopisu, zasílány na francouzské a německé ministerstvo vnitra.

Cituji část dopisu:

Je bohužel skutečností, že ženy a děti jsou naprosto nechráněné. Tato situace nahrává mužům, kteří považují ženy za svůj majetek a zacházejí s nimi doslova jako s lovnou zvěří. Následkem toho je hlášeno nespočet případů znásilnění, sexuálního zneužívání a vynucené prostituce. Rozhodně přitom nejde o ojedinělé incidenty.

V dopise se krom zacházení můžu s ženami, píše také o obavě, samotných žen z vycházek v táboře a to dokonce i za bílého dne. Jinak řečeno i za bílého dne se ženy bojí sexuálního zneužití a proto ven raději ani nevychází. Dobrovolníci, kteří uprchlíkům pomáhají, pak dodávají, že když už se nějaké to sexuální zneužití, potažmo napadení odehraje, ta si v drtivé většině případů, oběti tohoto útoku nechávají celý incident pro sebe.

K situaci, která panuje v německých a francouzských uprchlických táborech se vyjádřila policejní mluvčí v Giessenu a nutno podotknou, že to co sdělila je skutečně šokující.

Podle jejích slov o situaci, konkrétně o znásilňování v uprchlických táborech, krom policie, vědí také politici a radní, přesto však doposud nebyla zajištěná žádá opatření. Zpravodajský deník, Daily Mail, následně cituje vyjádření radní města, Astrid Eibelsheauserové čímž zároveň, tak potvrzuje výše sepsaný fakt a to sice, že nikdo se znásilňováním dětí a žen, nic nedělá.

Víme o tom, že se tam znásilňuje.

A své prohlášení k znásilňování v uprchlických táborech učinil také federální komisař pro ochranu dětí, před sexuálním zneužíváním, Johannes Wilhelm Roerig, který konkrétně řekl, opět cituji:

Jsem skutečně hluboce znepokojen tím, čemu musejí děti v uprchlických táborech čelit. Nejsou tam před tímto nebezpečím zdaleka chráněny tak, jak by tomu mělo být.

Na konec deník, Daily Mail uvádí zpověď jedné z uprchlických žen (Rity), která tvrdí, že defacto všechny ženy v jednotlivých táborech, žijí v neustálém strachu, neboť se zejména po setmění, bojí často opilých a v mnoha případech i agresivních mužů, kteří by rádi „sexuální hrátky.“

Rita reportérům deníku, Daily Mail také řekla, že historky o znásilňování a sexuálním násilí se šíří po celém táboře (Rita je umístěna ve francouzském táboře, poblíž francouzského přístavu Calais). Závěrem nemůže být tajností ani fakt, že dobrovolná a vynucená prostituce v táborech se stává, čím dál tím, běžnější záležitostí. Už teď je znám rozsáhlí počet případů, kdy žena se k prostituci buď odhodlá sama (zpravidla aby si vydělala), nebo z donucení a to většinou pod hrozbou fyzického násilí.

Zdroj: Euportál

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů