Zhodnocení glyfosátu je dle evropské komise tajemstvím

583
Print Friendly, PDF & Email
Zhodnocení glyfosátu je dle evropské komise tajemstvímZdroj: www.diit.cz
Zhodnocení glyfosátu je dle evropské komise tajemstvím
Zdroj: www.diit.cz

Evropská komise zamítla přístup nezávislým expertům z Testbiotechu ke zprávě, jež je ve vlastnictví Německého federálního institutu pro zhodnocování rizik (BFR) a týká se celkového zhodnocení rizik glyfosátu.

Dle dopisu, který byl evropskou komisí, Testbiotechu odeslán, dne 10. srpna, roku 2015 byly dokumenty o glyfosátech Německou vládou zpřístupněny pouze Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) a jsou všechny tajné. Evropská komise se ale v dopise, krom těchto slov, vyjádřila i k tomu, že nevidí jediný důvod, (tím důvodem se myslí primární zájem veřejnosti o data v patřičných dokumentech) k zpřístupnění dokumentů.

Zároveň se v dopise píše, také to, že i přes možné narušení a ohrožení procesu, jež právě provádí EFSA jsou tyto dokumenty, průmyslu dostupné. Toto pro Testbiotech, řekl Christoph Then, cituji:

Podle Evropské komise přístup průmyslu ke zprávě nepodkopává proces zhodnocování rizik, zatímco přístup nezávislých expertů ano.

Na závěr jedna poznámka: Je sice, „fajn“, že Evropské komise, nechce zveřejnit dokumenty o rizicích herbicidů, které jíme defacto každý den. Nicméně, rád bych upozornil, že podle rozhodnutí, jež padlo u Evropského soudu spravedlnosti v roce 2013, je povinností tyto dokumenty zveřejnit. A to i přes to, že se to samotné evropské komisi a členským státům EU, nelíbí.

Náhled do dopisu

[su_document url=“https://bloumatel.com/wp-content/uploads/2015/08/EU-Commission_Testbiotech_Glyphosate-access_-August-2015.pdf“ width=“1600″ height=“1600″]

DOPIS KE STAŽENÍ >> EU Commission_Testbiotech_Glyphosate access_ August 2015

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů