Zbraně CIA určené pro Syřany končí na černém trhu

651
Print Friendly, PDF & Email
Zbraně CIA určené pro Syřany končí na černém trhuZdroj: www.activistpost.com
Zbraně CIA určené pro Syřany končí na černém trhu
Zdroj: www.activistpost.com

Zbraně od americké CIA a ze Saudské Arábie, jejichž cílovým adresátem měli být Syřané bojující proti syrskému režimu, současného syrského prezidenta, Bašara Asada údajně skončili na jordánském černém trhu. S informací přišli americké prestižní zpravodajské noviny, New York Times.

Ty ve svém článku informují o tom, že se v posledních několika letech na jordánském černém trhu, objevili zbraně v hodnotě, hned několika milionů dolarů. Tyto zbraně se pak dostávají do rukou zločineckým skupinám a pašerákům. Jak noviny dále upozorňují, tak k těmto poznatkům došli pracovníci americké federální policie, FBI při prověřování případu z loňského listopadu, roku 2015, kdy jordánský policista začal střílet na kolegy a instruktory, následkem čehož zahynuli čtyři lidé a pět lidí bylo zraněných.

V článku amerických noviny, New York Times je pak dále docela s podivem přiznáno, že program přípravy Syřanů, jež mají protestovat proti Asadovu režimu je ve skutečnosti připravován americkou zpravodajskou službou, CIA a některými arabskými zeměmi, přičemž tou nejviditelnější arabskou zemí je v tuto chvíli asi Saúdská Arábie. Všechny tyto země mají pak jeden cíl a tím je svržení syrského prezidenta, Bašara Asada.

K Americko-arabskému programu, jehož cílem je vycvičit z obyčejných Syřanů, Asadovi odpůrce a povstalce se vyjádřili i někteří úředníci přímo ze CIA. Ti konkrétně uvedli, že za poslední tři roky dokázala CIA takovýchto Asadových odpůrců, vycvičit hned několik tisíc.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů