„Zaútočí-li Rusko na Ukrajinu znovu, přijde o půl milionů vojáků“ varuje Kyjev

644
Print Friendly, PDF & Email
„Zaútočí-li Rusko na Ukrajinu znovu, přijde o půl milionů vojáků“ varuje KyjevZdroj: www.sajeevpearlj.blogspot.com
„Zaútočí-li Rusko na Ukrajinu znovu, přijde o půl milionů vojáků“ varuje Kyjev
Zdroj: www.sajeevpearlj.blogspot.com

Jestliže Ruská federace provede další vojenské operace s cílem prorazit si přes východní regiony koridor na Krym, může během těchto kroků přijít až o půl milionů svých vojáků. Takovouto výstrahu vydalo ukrajinské hlavní město, Kyjev, konkrétně šéf ukrajinské pracovní skupiny zabývající se otázkami bezpečnosti a vypořádání se se situací v Donbase, Jevhen Marčuk,

Ten dle ruského deníku, Pravda, prohlásil, cituji:

Říká se, že Rusko chce prorazit koridor na Krym. Už se neprobije. Už jsme totiž udělali takové práce, že tam položí půl milionu vojáků.

Krom toho ale dále doplnil, že Ukrajina si za ty zhruba dva roky, kdy došlo k vůbec prvním ruským vojenským krokům ze strany Ruské federace, dokázala na cestě k údajnému „východnímu agresorovi“, vybudovat hlubokou obranou. Ta podle něj spočívá v tom, že na útočící straně padne až třikrát tolik vojáků, než obránců.

Marčuk také upozornil, že pokud skutečně dojde k boji, mezi ukrajinskými a ruskými vojsky, pak všechny podmínky a dohody, jež byly vyjednány v běloruském městě, Minsku, ihned padnou.

Jeho slova si nyní opět dovolím odcitovat:

Pokud začneme bojovat, všechny dohody z Minsku padnou. Přitáhnou se těžké zbraně na přední linii a začne kaše. Rusko v tomto případě stoprocentně použije letadla. A bude se angažovat nejen v tomto regionu, ale i jinde: v Černigovu, Charkovském směru.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů