Zakladatel PEGIDY nesmí organizovat protesty

589
Print Friendly, PDF & Email
Zakladatel PEGIDY nesmí organizovat protestyZdroj: www.ibtimes.co.uk
Zakladatel PEGIDY nesmí organizovat protesty
Zdroj: www.ibtimes.co.uk

Lutz Bachmann, coby zakladatel hnutí PEGIDA (hnutí proti Islamizaci Německa) a hlavní organizátor proti-muslimských protestů dostal, stejně jako jeho kolega, spoluorganizátor, Sigfried Däbritz v Drážďanech od městské rady, pětiletý zákaz, organizování protestů. Na těch se vždy scházeli a scházejí desetitisíce německých občanů.

Zákaz pořádání protestů, Bachmannovi a jeho spoluorganizátorovi, Sigfriedovi Däbritzovi, přichází dle dostupných informací poté, co početný dav, protestujících lidí na jednom z protestů, (oficiálně nazváno jako procházky), vypískal při oslavě sjednocení, jak německou kancléřku, Angelu Merkelovou, tak i německého prezidenta, Joachima Gaucka.

Během výše uvedené oslavy sjednocení Německa, které se nečekaně zúčastnila i německá kancléřka, Angela Merkelová společně s německý prezidentem, Joachimem Gauckem, muselo být do německých ulic povoláno, hned několik tisíc německých policistů a dokonce také armádní tanky.

Že tento nápad, nebyl ze strany Merkelové a Gauckeka, příliš šťastný se ukázalo hned, jakmile se německý prezident pokoušel k protestujícímu davu promluvit. Dav lidí ho totiž při každém pokusu o promluvení, zcela překřičel.

Reakce na tento protest, tak na sebe nedala dlouho čekat. Proti tomuto chování zakročila místní městská rada, která prohlásila, že výše popsaný protest PEGIDY, nebyl od rady povolen. Výsledkem jednání městské rady se tak stalo nařízení, které jak Bachmannovi tak i Däbritzovi, zakazuje na následujících pět let, tedy až do roku 2021, organizovat veškeré protesty.

Samotný zákaz organizování protestů, přišel ve formě oznámení. V tom bylo oběma vůdcům PEGIDY oznámeno, že aktuálně až do roku 2021, nikdo z nich, není, kvůli porušení městských předpisů, považován za řádnou osobu, která by mohla vést protesty.

Jak se ale ukazuje, tak tento zákaz, jež vůdcům PEGIDY, uložila městská rada Drážďan, nebude pro samotné představitele, uvedeného hnutí, ve výsledku představovat nějaký větší problém. Oba dva, dnes už v podstatě, bývalí vůdci PEGIDY, Bachmann a Sigfried, totiž budou moci i nadále, coby hosté, promlouvat z pódia k protestujícímu lidu a i nadále budou moci pomáhat s bezpečností.

O tom, že PEGIDU, neopustí a bude se i nadále účastnit všech protestů (oficiálně – procházek) na svém Facebooku potvrdil, zatím jen zakladatel PEGIDY, Lutz Bachmann.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů