Za nepovedeným útokem na letadlo v Austrálii stál nejspíše Islámský stát

572
Print Friendly, PDF & Email
Za nepovedeným útokem na letadlo v Austrálii stál nejspíše Islámský stát
Zdroj: www.huffingtonpost.com

Nepovedený teroristický útok na letadlo v Austrálii mohla mít s největší pravděpodobností na svědomí radikální teroristická organizace Islámský stát, přesněji jeden z vysoce postavených členů teroristické organizace.

S informací na světlo světa vyšla v nedávných dnech australská federální policie, přesněji zástupce šéfa tamější policie – Michael Phelan, jenž v australském hlavním městě, v Sydney během konání tiskové konference sdělil veřejnosti tato slova, cituji:

Příkaz přišel od vysoce postaveného člena Islámského státu.

V souvislosti se zmařeným teroristickým útokem na letadlo v Austrálii nelze opomenout na fakt, že Australská policie provedla 29. července mohutné razie, hned na několika místech (na předměstích) v Sydney. Výsledkem těchto policejních razií byly čtyři zadržené osoby, podezřelé z přípravy teroristického útoku na civilní letadlo.

Dle informací, které jsou momentálně k dispozici, měla být podomácku vyrobená výbušná zařízení umístěna na palubu stroje letecké společnosti Etihad Airways. Jedná se o tzv. pětihvězdičkovou leteckou společnost patřící Spojeným arabským emirátům, které se mohou pyšnit nadstandartním luxusem a výjimečně komfortními službami na palubě letounu. Letoun měl ze Sydney odletět 15. července.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů