Za menší aktivitu při znásilnění dostane Eritreec odškodnění 380 000 korun

636
Print Friendly, PDF & Email
Za menší aktivitu při znásilnění dostane Eritreec odškodnění 380 000 korun
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Otřesný případ s dost nespravedlivým koncem, tak takto nějak by se dalo popsat loňské znásilnění mladé švédské ženy. Ta byla loňským říjnem ve švédském městě Ludvika hromadně znásilněná třemi žadateli o azyl, původem z africké Eritree, kteří byli nedávno propuštěni na svobodu.

Celý incident se seběhl 17. října, roku 2015 v 0:30 ráno, kdy se již uvedená mladá žena vracela domů. V prvotní fázi k ní přistoupili tři černošští muži s dotazem, zda-li nemá cigaretu. Když jim žena odpověděla, že cigaretu nemá, nechali ji zas v klidu jít. To ovšem žena vůbec netušila, co ji čeká za několik málo chvil. Jeden z černošských mužů ji totiž i po rozchodu dále sledoval a během několika minut ji zatáhl do parku, kde ji řekl, aby ho políbila. Žena odmítla s tvrzením, že již přítele má. To ale černošského muže nějak neodradilo od toho, aby ji začal do úst strkat jazyk.

Během několika málo chvil už byly na místě další dva muži, kteří ji ještě před chvílí žádali o cigaretu. Pomoci od těchto mužů se ale ženě nedostalo. Právě naopak, strhali ji oblečení a začali ji análně, ale i vaginálně znásilňovat. To vše, dle ženiny výpovědi trvalo nejméně 20 minut. Přesně do chvíle, než na místo dorazil Švéd, který slyšel ženin křik a snažil se pomoct. Pachatelé se po příchodu muže takřka v mžiku ztratili. Útěk jim ale nebyl moc platný, neboť místní policie je po krátké chvíli dopadla.

Okresní soud pak všechny tři muže, původem z Eritree (Afrika) poslal na čtyři roky do vězení za znásilnění s přitěžujícími okolnostmi. Aby toho ale nebylo málo, tak do celého případu se vedle okresního soudu zapojil i soud odvolací, který všechny tři útočníky v několika předchozích dnech osvobodil. Napadená žena totiž před soudem vypověděla, že jeden z mužů, nebyl při znásilňování tak agresivní a aktivní, což dle švédského odvolacího soudu, celý trestný čin, všech třech viníků, zlehčuje. Všichni tři pachatelé byli tak na základě této výpovědi propuštěni.

Úplnou „perličkou“ na konec je pak skutečnost, že muž, kterého žena před soudem označila za méně aktivního a který ženě pouze strkal jazyk do úst, dostane za svůj čas strávený ve vězení, finanční odškodnění ve výši 140 000 švédských korun, což je v přepočtu na českou měnu, zhruba 380 000 Kč.

Zdroj: Dalademokraten.se

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů