Vojenské cvičení USA a Korejské republiky

554
Print Friendly, PDF & Email
Vojenské cvičení USA a Korejské republiky
Vojenské cvičení USA a Korejské republiky
Zdroj: www.eurodenik.cz

Spojené státy společně s Korejskou republikou, dnešním dnem zahájili rozsáhlá vojenská cvičení s názvem „Ulji Freedom Guardian.“ V průběhu těchto cvičení by vojáci měli trénovat údery na jaderné a raketové objekty KLDR. A to pro případ zvláštní situace na Korejském poloostrově, která zde může nastat, prakticky kdykoliv. Informaci o zahájení vojenských cvičení přinesla jihokorejská zpravodajská agentura, Renhap.

Ta uvádí, že vojenského cvičení se zúčastnilo více jak 25 tisíc amerických vojáků, 50 tisíc jihokorejských vojáků a k tomuto cvičení se údajně připojili i zástupci Austrálie, Kanady, Kolumbie, Dánska, Francie, Itálie, Filipín, nebo i Velké Británie a Nového Zélandu.

Zároveň se tato vojenská cvičení, která budou probíhat až do 2. září již stala terčem kritiky ze samotné Korejské lidově demokratické republiky, konkrétně terčem pro zástupce korejské lidové armády. Ten prohlásil, že vojáci KLDR jsou nachystání zasadit preventivní jaderný úder ozbrojeným silám Korejské republiky a Spojených států v případě, že bude zaznamenán jen „sebemenší náznak“ útoku na území KLDR do něhož spadá jak vodní, tak ale i vzdušný prostor.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů