Vojenská prověrka na jihu Ruska

599
Print Friendly, PDF & Email
Vojenská prověrka na jihu Ruska
Vojenská prověrka na jihu Ruska
Zdroj: www.ici.ge

V jižních částech Ruské federace, konkrétně v Krasnodarském, Stavrpolském a Atracháňském kraji, včetně Volgogradské, Karačajevsko-Čerkeské a Adygejské oblasti byla v posledních několika hodinách vyhlášena prověrka bojové připravenosti. Tu dle zpráv ruské informační agentury RIA Novosti, vyhlásil tamější velitel Jižního vojenského kruhu. Celé vojenské akce by se dle informací, zveřejněných výše uvedenou informační agenturou mělo zúčastnit zhruba 6 tisíc ruských vojáků a řádově 1 500 kusů ruské vojenské techniky.

Hlavním cílem zmíněné vojenské akce je dle informací zjistit, do jaké míry jsou ruské jednotky schopny, plnit zadané úkoly. Vojenská prověrka bude krom výše uvedeného, klást značný důraz i na zdokonalování komunikace mezi typově odlišnými skupinami ruských vojáků.

Z dostupných zpráv krom výše uvedeného také vyplývá, že všechny vojenské jednotky, kterých se tato prověrka týká, už byly aktuálně uvedeny do stavu nejvyšší bojové pohotovosti a byly přemístěny do již naplánovaných oblastí (včetně neznámých polygonů). Zde vojáci už začali s maskováním a sestavováním své techniku do bojeschopného stavu.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů