Vojenská podpora Ukrajiny: Na prosbu Kyjeva kývlo 11 států

561
Print Friendly, PDF & Email
Vojenská podpora Ukrajiny: Na prosbu Kyjeva kývlo 11 státůZdroj: www.sputniknews.com
Vojenská podpora Ukrajiny: Na prosbu Kyjeva kývlo 11 států
Zdroj: www.sputniknews.com

S tím jak pokračují boje na Ukrajině a zároveň pokračuje i americká, protiruská propaganda, včetně té, kterou „zařizuje“ NATO, ukrajinský prezident Petro Porošenko, s radostí oznamuje, že na jeho prosbu o dodávce zbraní na Ukrajinu, kývlo, prozatím 11 států, přičemž Spojené státy se ještě pevně nerozhodli.

Prezident Porošenko konkrétně řekl, že je pevně přesvědčen o tom, že Západ, Ukrajinu nezklame a bez jakéhokoli váhání, podpoří Ukrajinu, vojenskou dodávkou, aby tak Ukrajina mohla znovu získat svou suverenitu a zabezpečit celý stát.

Porošenkova slova odcitoval i jeden německý deník, který píše tyto řádky, cituji:

Ukrajina už podepsala smlouvy s jedenácti členskými zeměmi EU na dodávky zbraní, oznámil Porošenko, nezmínil se ale, o jaké země konkrétně se jedná. USA, které poslaly na Ukrajinu zásilku bezpilotních létajících přístrojů a obrněných džípů, označil za průkopníky.

Ukrajinský prezident se ale zmínil i o jednání, kde by samotná vojenská zásilka, měla být hlavním tématem a podle jeho slov se takováto schůzka bude konat (dle dostupných informací příští pondělí), v průběhu jeho jednání s německým prezidentem, Joachimem Gauckem a německou kancléřkou, Angelou Merkelovou.

V souvislosti s celou věcí se ozval i německý ministr zahraničních věcí, Frank-Walter Steinmeier, který dnes znovu vyzval Ukrajinu k tomu, aby v plném rozsahu, dodržovala minské dohody. Zároveň také dodal a ujistil Kyjev o naprosté podpoře Německa a to za předpokladu, že ukrajinské vedení, ukončí věčnou korupci ve své zemi a provede taková opatření, která povedou ke zdokonalení administrativního systému Ukrajiny.

Poznámka autora: Od Petra Porošenka je docela najivní představa, že by zrovna Spojené státy měli Ukrajinu nějak vojenský sponzorovat. Pokud Spojené státy do Evropy pošlou (a jakože oni už poslali vojenskou techniku), pak to bude jen kvůli tomu, aby donutili Rusko k použití jaderných zbraní a „zažehnutí“ tak ke třetí světové válce, po níž Spojené státy zoufale touží. Takovým polovičním důkazem k tomuto tvrzení je i prohlášení Baracka Obamy v němž říká, že by Ukrajina s vojenskou podporou ze strany USA, spíše počítat neměla.

Článek vztahující se k prohlášení Baracka Obamy, najdete zde.

Zdroj: Sputniknews

4/5 - (2 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů