Vojáky Spojených států a Ruska může v roce 2018 dělit 86 kilometrů

696
Print Friendly, PDF & Email
Vojáky Spojených států a Ruska může v roce 2018 dělit 86 kilometrůZdroj: www.altsantiri.gr
Vojáky Spojených států a Ruska může v roce 2018 dělit 86 kilometrů
Zdroj: www.altsantiri.gr

Před několika dny se na internetu, konkrétně v některých internetových médiích objevila informace o tom, že v roce 2018 by armádu Spojených státu a Ruské federace mohlo od sebe dělit pouhých 86 kilometrů vodní hladiny. To je vzdálenost, která momentálně od sebe dělí Spojenými státy ovládanou Aljašku a pod Ruskou federaci spadající poloostrov Čukotka.

Na toto téma se v minulých dnech zaměřilo i ruské ministerstvo obrany, lépe řečeno šéf tohoto resortu, Sergej Šojgu, jenž oznámil, že v roce 2018 bude na Čukotce v souladu s plánem rozmístěna celá divize pobřežní obrany.

Úkolem zmíněné divize bude dle slov ruského ministra hlídat a chránit přidělené oblasti. Krom informace ze strany ruského ministra, se ale mezi lidmi mluví také o tom, že tato divize by měla být pouze jednou částí z uceleného systému obrany, jehož úkolem bude chránit řídce osídlené pobřežní oblasti Ruska. A to od jihovýchodního pobřeží až po poloostrov Kola. Rovněž mezi lidmi kolují informace i o údajném rozšíření sestavy Tichooceánské flotily, která spadá do námořnictva Ruské federace.

Bližší informace k vyslání ruské divize na Čukotku, případně i k rozšíření již uvedené, ruské Tichomořské flotily se zatím sehnat nepodařilo. Ruské ministerstvo obrany totiž kolem těchto věcí, nebo přesněji řečeno spíše událostí, zatím nechce dělat žádná velká prohlášení.

Nutno ale doplnit, že pokud se Rusku skutečně podaří vytvořit popsanou divizi, která by následně měla chránit řídce osídlené oblasti, bude to pro Ruskou federaci a její armádu velká událost. Rusko totiž nikdy žádnou divizi pobřežní obrany nemělo tzn., že ta čukotská bude v ruské armádě naprostou novinkou.

Nějaké pokusy o vytvoření pobřežní obrany tu sice v roce 1989 v rámci tehdejšího Sovětského svazu byly, ale ztroskotaly, protože se Sovětský svaz během krátké doby rozpadl a na tento nápad se časem „zapomnělo“.

Zdroj: Euroasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů