Vladimír Putin varoval Turecko a Sýrii: „Pokud vkročíte na syrské území, zásahu taktických jaderných zbraní se nevyhnete“

572
Print Friendly, PDF & Email
Vladimír Putin varoval Turecko a Sýrii: „Pokud vkročíte na syrské území, zásahu taktických jaderných zbraní se nevyhnete“
Vladimír Putin varoval Turecko a Sýrii: „Pokud vkročíte na syrské území, zásahu taktických jaderných zbraní se nevyhnete“
Zdroj: www.krize15.cz

Hlavní město Ruska, Moskva, před několika málo hodinami, varovala Ankaru, před chystanou Turecko-saudskou invazí do Sýrie. S informací o možném ruském varování, adresovaném na Turecko, Saudskou Arábii a samozřejmě i na Spojené státy, přišel několikrát oceněný žurnalista, Robert Parry, který vše detailně uvedl na zpravodajském webu, Consortium News. Jeho informace, pochází údajně od ruského zpravodajského zdroje, jenž je velice blízký současnému ruskému prezidentovy, Vladimíru Putinovy.

A nutno uvést, že podle slov Parryho může nynější ruské varování, před vpádem Turecko-saudské koalice do Sýrie, která by měla být řízená Spojenými státy, vést až ke třetí světové válce. Ruský prezident, Vladimír Putin totiž tuto trojici státu, která se snaží dostat do Sýrie a zachránit rebely, kteří jsou momentálně, krátce před porážkou, důrazně upozornil na to, že pokud se rozhodne své plány proměnit v činy, budou proti nim nasazeny taktické jaderné zbraně.

Jak už bylo, řečeno, tak o informacích z ruského zdroje se Parry, rozepsal na zpravodajském webu, Consortium News, kam konkrétně napsal tato slova, cituji:

Pokud Turecko (se stovkami tisíc vojáků soustředěných u syrské hranice) a Saúdská Arábie (se svým sofistikovaným letectvem) dostojí hrozbám a budou vojensky intervenovat na záchranu svých klientů rebelů, k nimž patří Fronta Nusra patřící k Al Kaiídě, před mohutnou Rusy podporovanou ofenzivou syrské vlády, pak se Rusko bude muset rozhodnout, aby ochránilo svých asi 20 000 vojáků v Sýrii.

Zdroj blízký k ruskému presidentovi Vladimiru Putinovi mi řekl, že Rusové tureckého presidenta Recep Tayyip Erdogana varovali, že Moskva, bude-li třeba, je připravena použít taktických jaderných zbraní k záchraně svých vojsk tváří v tvář turecko-saúdskému vraždění. Jelikož je Turecko členem NATO, tak by jakýkoliv takový konflikt mohl rychle eskalovat do plnocenné jaderné konfrontace.

V souvislosti s výstrahou Moskvy, Turecku a Saudské Arábii nesmíme zapomenout doplnit fakt, že tato výstraha se ozvala krátce po komentářích ruského ministerského předsedy, Dmitrije Medvěděva, který varoval před novou světovou válkou, v případě, že se Sýrie stane cílem pozemních vojsk od Spojených států a jejich spojenců.

Rovněž je třeba také připomenout, že minulí týden se už dokonce z Turecka ozývaly hlasy od tamějších činitelů, kteří volali po zřízení „bezpečné zóny“ uvnitř Sýrie. Ta by poskytla útočiště pro uprchlíky a ochránila je před ruským postupem. Spojené státy na toto volání Turecka ale namítli, že takovýto koridor by nebylo možno zřídit bez bezletové zóny.

V závěru si dovolím doplnit, že Saudská Arábie v současnosti vede doposud největší vojenské cvičení, které patřičný region, zažil za posledních 25 let. Tohoto cvičení se podle dostupných informací, účastní až 150 000 vojáků z 20 zemí. A někteří na něj pohlíží jako na předzvěst možné invaze do Sýrie.

A důkazem toho, že Saudská Arábie si opravdu stojí za svými činy má být i prohlášení, saudského ministra zahraničí, Adela al-Jubeira, který tento měsíc pro CNN sdělil, že pokud politický proces selže, bude muset být současný syrský president, Bashar al-Assad odstraněn „silou“.

Zdroj: New World Order Oppositions

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů