Vladimir Putin se obává možného majdanu proti Trumpovi

553
Print Friendly, PDF & Email
Vladimir Putin se obává možného majdanu proti Trumpovi
Zdroj:www.ibtimes.co.uk

Prezident Ruské federace Vladimir Putin vyjádřil značné obavy, nad rychle se blížící inaugurací nově zvoleného amerického prezidenta, kterým by se již tento pátek měl stát americký miliardář Donald Trump. Ruský prezident konkrétně připouští, že ve Spojených státech existují síly, které jsou kvůli neuvedení Trumpa do role prezidenta Spojených států, ochotny jít až do naprosto krajních řešení. Za jednu z takových sil by se dala považovat i současná, končící prezidentská administrativa, prezidenta Baracka Obamy, která se snaží Trumpovi jeho prezidentské období, co nejvíce ztížit. Putinův názor na předávaní americké moci novému prezidentovy, Donaldu Trumpovi, přinesl ruský deník Rusdialog.org.

Putin konkrétně varoval, před aktuálně vznikajícím dojmem, který plyne z momentálního postoje Spojených států, vůči nadcházející prezidentské inauguraci a který by se mohl snadno stát realitou. Podle slov Putina může ve Spojených státech vzniknout stejná akce, kterou si Američané natrénovali už na Ukrajině a to sice akce s názvem „Majdan.“

Jejím cílem by dle slov Putina mělo být, vedle již zmíněného, zkomplikování Trumpova prezidentského mandátu, také zpochybnění výsledků demokratického hlasování. Putin v souvislosti se zpochybněním výsledků hlasování také řekl, že demokratická strana, která prohrála americké volby se prezidentského boje, jen tak snadno nevzdá.

V závěru Putin ke zmíněným americkým silám (jež jsou schopny kvůli Trumpově odsunu, podniknout skoro vše) už jen dodal, že to jsou lidé bez morálního omezení a jsou schopni použít jakékoli postupy k dosažení svých vlastních cílů.

Zdroj: Rusdialog

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů