Vladimír Putin se chystá odpovědět na kroky NATO

453
Print Friendly, PDF & Email
Vladimír Putin
Vladimír Putin
Zdroj: www.novinky.cz

Ruský prezident Vladimír Putin se znovu zmínil na Ukrajinskou adresu, ale i na adresu západu, kde vzkázal, že na přesun vojenských jednotek, blíže Rusku, bude reagovat.

Ve čtvrtek, dva dny před ženevským setkáním, národní televize Ruska, pozvala Vladimíra Putina na otázky a odpovědi diváků. Kde se Putin snažil vysvětlit diplomatické řešení situace, která nyní ovládá Ukrajinu. Putin během tohoto „interwiev,“ řekl, že se Ukrajinská vláda, znovu dopustila „těžkého zločinu“, když poslala na Východ Ukrajiny vojenské síly, které měli potlačit pro-ruské separatisty. Výsledkem tohoto vojenského tažení byly 3 mrtví a 13 zraněných. Všichni přitom byly příslušníci Ruské federace. Prezident se také zmínil o historii Ukrajiny, a to o dnešním Východě a jihu Ukrajiny, které až do dob SSSR, patřili Ruské federaci. A ani nevyloučil, že se tyto oblasti, mohou, znovu stát součástí Ruska.

 

Putin dále naléhal a apeloval:

Do měsíce, musí Ukrajina, zahájit splácení dluhu za obdržený plyn, do doby, než začne Rusko požadovat platby předem. Cena plynu se přitom nějak nezmění, zůstane na stejné cenové hladině, tedy 485$ za 1000m3 (je tu háček, Ukrajina si toto nemůže nikdy dovolit).

  • Přimět Ukrajinu k platbám dopředu by mohlo vést k rozvratu tranzitu do Evropy.

Evropa nebude mít možnost zastavit nákup plynu z Ruska. U tohoto bodu je problém jen v tranzitu a to sice, tranzitu přes Ukrajinu, kde je těžká energetická shoda. V souvislosti s tím Putin doufá, že se mu podaří shodnout s Ukrajinou podmínky o dodávkách plynu.

  • Když se NATO přemístí blíže k hranicím země, musí na to Rusko reagovat.

  • Vláda v Kyjevě není legitimní, nemá národní mandát.

  •  Doněck, Luhansk, Charkov a další východní a jihovýchodní regiony byly součástí Ruské říše, dokud se nestaly součástí Ukrajiny až pod SSSR.

  • Různí lidé se už po staletí pokoušeli o rozdělení Ruska a Ukrajiny; Jugoslávie byla rozkouskována, aby s ní šlo snadněji manipulovat.

  • Rusko netlačilo na přistoupení Krymu.

  •  Kompromisu musí dosáhnout ukrajinské politické skupiny, vnější síly ten kompromis mohou jen podpořit, ale ani Rusko, ani US ukrajinskou krizi nevyřeší.

Zdroj: Hlas ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů