Vítězství Donalda Trumpa znervóznilo americké tajné služby

537
Print Friendly, PDF & Email
Vítězství Donalda Trumpa znervóznilo americké tajné službyZdroj: www.money.cnn.com
Vítězství Donalda Trumpa znervóznilo americké tajné služby
Zdroj: www.money.cnn.com

Americké tajné služby jsou po jednoznačném vítězství v amerických prezidentských volbách, jejichž vítězem je Donald Trump, velice nervózní. Důvodem nervozity tajných, či chcete-li, tak zpravodajských služeb je blížící se okamžik, prvního seznámení Donalda Trumpa s nejpřísněji střeženými informacemi, které jsou dostupné pouze pro politické špičky Spojených států.

Velice podobnými slovy, celou nervozitu, pracovníků amerických zpravodajských služeb, popsali ve svém vydání s odkazem na vysoce postavené zástupce tajných služeb i americké noviny, The Washington Post. Ty konkrétně napsaly, cituji:

Američtí zpravodajští důstojníci prožívají „strach z neznámého“ před zahájením povinného zasvěcení Donalda Trumpa, který vyhrál prezidentské volby, do velkých tajemství státu.

Pocit vyděšení potvrdil, výše zmíněným americkým novinám, také jeden z úředníků, který prohlásil, cituji:

Jdu dnes do práce se zatajeným dechem, téměř se strachem. Nevíme, co se stane v příštích čtyřech letech, a to ani v příštích několika měsících.

Co se seznamování Donalda Trumpa s tajnými informacemi týká, tak celý proces by mohl začít, již v několika následujících dnech, kdy vedoucí jednotlivých, amerických zpravodajských služeb pro Trumpa uspořádají briefingy. A právě během těchto briefingů by Trumpovi měli být sděleny víceméně všechny, přísně utajované informace mezi něž se řadí například, podrobnosti o teroristických skupinách.

Podle informací The Washington Post by vůbec první briefing, jehož cílem bude zasvětit Trumpa do tajných informací, měl proběhnout již dnes, tedy 10. listopadu ve čtvrtek. Během této akce bude Trump seznámen se stejnými informacemi, které normálně, ráno leží na stole současného amerického prezidenta, Baracka Obamy.

Ve zprávách, ale stojí také fakt, že setkání s jednotlivými vedoucími, amerických zpravodajských služeb, by mohlo probíhat ve značném napětí a stresu, neboť Trump už dříve vyjádřil své pohrdání, vůči práci, kterou zmíněné zpravodajské služby, vykonávají.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů