Vitalij Zacharčenko: „Ukrajinské úřady maskují svou přítomnost na Majdanu, rozkazem „střílejte do demonstrantů““

722
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajinský majdánZdroj: www.nwoo.org
Ukrajinský majdán
Zdroj: www.nwoo.org

Bývalý ukrajinský ministr vnitra, Vitalij Zacharčenko, poskytl serveru, Ukrajina.ru rozhovor, ve kterém tvrdí, že ukrajinské orgány si vymýšlí rozkaz, který údajně padl minulí rok v únoru a to sice rozkaz – „střílejte do demonstrantů,“ aby tak zakryli svou účast na krvavých protestech, které se odehráli na Majdanu.

Exministr Zacharčenko konkrétně obvinil, současného ministra vnitra, Arsena Avakova, který podle jeho slov nechal zatknout dva příslušníky, ukrajinské speciální jednotky Berkut, aby tak zamaskoval své vystupování na majdanské tragedii, jež se odehrála v únoru, roku 2014.

Zacharčenko je ale přesvědčen, že zatčení dvou příslušníků, jednotky Berkut není jedinou zástěrkou, která má odlákat pozornost a zakrýt fakt, že současný ministr vnitra, Arsen Avakov, byl v únoru 2014, členem „majdanských bouří.“ Dalšími zástěrkami k odlákání pozornosti mají být třeba mýti o „nějaké černé rotě Berkutu,“ či o ruských jednotkách, které jsou vedeny Surkovem. Zástěrek, které mají zamaskovat účast Avakova na majdanských akcích je ještě více.

1012211769
Ukrajinský majdán
Zdroj: www.nwoo.org
Vitalij Zacharčenko: „Ukrajinské úřady maskují svou přítomnost na Majdanu, rozkazem „střílejte do demonstrantů““Zdroj: www.nwoo.org
Vitalij Zacharčenko: „Ukrajinské úřady maskují svou přítomnost na Majdanu, rozkazem „střílejte do demonstrantů““
Zdroj: www.nwoo.org

Bývalý ministr, také dodal, že není možné klást vinu na někoho, kdo se očividně nemohl účastnit majdanských protestů. Reagoval tak na zjištění , že jednomu ze zadržených příslušníků Berkutu je vyčítáno, že se účastnil protestů. Přitom byl ráno 19. února, 2014, tedy ještě před zahájením majdanského řádění, zraněn. Z toho tedy logicky vyplývá, že se protestů účastnit nemohl.

No a aby toho nebylo málo, tak včera večer (24.2.2015), nynější ukrajinský ministr vnitra, Arsen Avakov obvinil Zacharčenka z toho, že 20. února 2014 dal příkaz k použití smrtících zbraní proti aktivistům na Majdanu.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů