Vícekancléř Německa obvinil Saudskou Arábii z podněcování a financování islamistického extremismu na Západě

460
Print Friendly, PDF & Email
Vícekancléř Německa obvinil Saudskou Arábii z podněcování a financování islamistického extremismu na Západě
Vícekancléř Německa obvinil Saudskou Arábii z podněcování a financování islamistického extremismu na Západě
Zdroj: www.swp.de

Saudská Arábie se ocitla pod německou palbou kritiky, přesněji řečeno jako svůj cíl si jí vyhlídl, německý vícekancléř, Sigmar Gabriel, který Saudskou Arábii, obvinil z podněcování a financování islamistického extrémismu na Západě. Krom toho také poukazal na fakt, že tamější reřim financuje extremistické mešity a komunity, které ohrožují veřejnou bezpečnost.

Svá kritická a obviňující slova, německý vícekancléř svěřil německému bulvárnímu listu, Bild am Sonntag, kam konkrétně řekl, cituji:

Musíme Saúdům dát jasně najevo, že čas pohlížení stranou skončil.“

„Wahhabistické mešity po celém světě financuje Saúdská Arábie. Mnoho islamistů, kteří ohrožují veřejnou bezpečnost, pocházejí z těchto komunit v Německu.

V souvislosti s bezpečností na kterou Gabriel poukazoval souvisí také veřejné varování, německé rozvědky, které bylo publikováno jen před několika málo dny. A v němž, již zmíněná německá rozvědka varuje, že se Saudská Arábie v arabském světě, může stát vážnou destabilizační silou. Německá kancléřka, Angela Merkelová se však od tohoto prohlášení ze strany německé rozvědky, jednoznačně distamcovala a to s odůvodněním, že zmíněné prohlášení, není oficiálním názorem, celé německé vlády.

Jedná-li se pak o reakci, zástupce německé kancléřky, tedy o reakci Sigmara Gabriela, tak ten krom kritiky a obviňovaní Saudské Arábie z ohrožování veřejné bezpečnosti, během návštěvy Saúdské Arábie, vyjádřil podporu Raifu Badawihovi (saúdskému bloggerovi, jež byl odsouzen k 1000 ranám bičem za „urážku islámu“) a mimo to také zablokoval dohodu o výstavbě německé zbrojovky v Saudské Arábii, kterou schválila ještě předchozí německá vláda.

A svých svých reakcí, neušetřili Saudskou Arábii ani německá média, která stejně jako německý vícekancléř, Sigmar Gabriel ostře kritizovala Saudskou Arábii, konkrétně krále Salmána a to za nabídku výstavby až 200 mešit pro syrské uprchlíky v Německu.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů