Více jak polovina amerických stíhaček je neschopná letu

584
Print Friendly, PDF & Email
Více jak polovina amerických stíhaček je neschopná letu

Zdroj: www.2.bp.blogspot.com

Více jak polovina amerických stíhaček je neschopná letu. Takové informace vyplývají z poslední zprávy amerických novin Defense News podle kterých je skoro 62 % amerických stíhacích letounů, typu F/a-18 Hornet a Super Hornet, neschopno letu.

Uvedené americké noviny konkrétně uvádí, že 27 % amerických stíhacích letounů v současné době prochází technickou údržbou a dalších 35 % letounu čeká na nutné součástky, bez nichž je let stíhacích letounů nemožný.

„Důvodem letové neschopnosti značné části amerického vojenského letectva je dle dostupných informací, nedostatek finančních prostředků na potřebné opravy“, uvádí zmíněné americké noviny Defense News. Americké ministerstvo obrany, Pentagon se ale proti těmto informacím poskytnutým ze strany amerických novin, značně ohradilo a uvedlo, že tento krok je účelový a to proto, aby ministerstvo získalo více financí pro americké námořnictvo.

Co přesně americké noviny otiskly a proti čemu se Pentagon ohradil si nyní dovolím odcitovat:

V současné době 53% (1,7 tisíc kusů) všech letadel, patřících vojenské námořní flotile, nemůže létat. Tento počet zahrnuje bojová letadla, hlídková a dopravní letadla a také vrtulníky.

K aktuální letové neschopnosti většiny amerických stíhaček nutno také dodat, že nynější americký ministr obrany James Mattis začátkem února, připravil dokumenty pro naprostou revizi vojenského rozpočtu na finanční rok 2017.

Cílem této revize rozpočtu je zvýšení bojeschopnosti amerických vojáků k boji proti teroristické organizaci Islámský stát. Ministr také uvedl, že revize se netýká jen tohoto roku (2017), ale i toho příštího roku, kdy bude do této revize zahrnut také obranný program trvající od roku 2019 až do roku 2023.

Zdroj: Denfense News

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů