Většina Němců už nechce Angelu Merkelovou

626
Print Friendly, PDF & Email
Většina Němců už nechce Angelu Merkelovou

Zdroj: www.tagesschau.de

Více jak 50 % německých občanů dalo v nejnověji provedeném německém průzkumu veřejného mínění dost jasně najevo, že už nechtějí mít za německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ta se na pomyslné špici německé, ale i evropské politiky drží již úctyhodných 12 let.

Průzkum veřejného mínění, který provedla britská firma YouGov v Německu, konkrétně ukázal, že 64 % dotázaných voličů by aktuálně chtělo mít v nejvyšší německé funkci, tedy ve funkci kancléře nového člověka. Z těchto 62 % se 42 % voličů vyslovilo k tomu, že teď je určitě čas na vystřídání současné německé kancléřky. Zbylých 20 % voličů se pak vyjádřilo jaksi nejistě, něco na způsob, „že už nadešel čas, aby funkci kancléře/kancléřky, vzal někdo jiný.“

Naproti tomu jen 19 % dotázaných uvedlo, že by „nejspíš bylo nejlepší,“ kdyby Angela Merkelová zůstala i nadále německou kancléřkou. Dalších 8 % lidí pak naprosto jednoznačně odpovědělo, že by Angela Merkelová měla i nadále působit ve své funkci.

Ohledně popularity současné německé kancléřky Angely Merkelové nutno uvést, že její statistiky se jí začaly pomalu hroutit v okamžiku, kdy byl Martin Schulz, bývalý předseda europarlamentu a člen SPD, zvolen novým kandidátem na post německého kancléře.

Tento pozvolný pád popularity Angely Merkelové jasně mapují postupně zveřejněné průzkumy veřejného mínění, kdy první průzkum, zveřejněný 27. ledna letošního roku ukázal, že strana SPD v níž je Schulz členem je na stejné úrovni jako strana současné německé kancléřky Angely Merkelové.

V dalším průzkumu, který byl zveřejněn o 11 dnů později, tedy 7. února letošního roku se pak strana, stojící po boku Martina Schulze začala dostávat do jasného vedení. Naproti tomu strana stojící za Angelou Merkelovou zaznamenala značné zaostání.

Na konec si dovolím doplnit pár poznámek k nově zvolenému kandidátovi na post německého kancléře, k již zmíněnému Martinu Schulzovi. Martin Schulz působil více jak 20 let v roli europoslance. V průběhu této doby byl znám hlavně svým daleko otevřenějším postojem k Evropské unii, než tomu bylo a je u německé kancléřky Angely Merkelové. Později si dokonce tento europoslanec vysloužil jméno arcifederalista a zuřivý odpůrce Brexitu. Jeho nejvyšším triumfem se stal rok 2012 kdy byl uveden do pozice předsedy Evropského parlamentu.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů