Venezuela uvěznila dva opoziční politiky. Donald Trump vzkazuje: „Nicolás Maduro je za ně plně odpovědný“

584
Print Friendly, PDF & Email
Venezuela uvěznila dva opoziční politiky. Donald Trump vzkazuje: „Nicolás Maduro je za ně plně odpovědný“

Zdroj: www.trbimg.com

Americký prezident Donald Trump se v posledních několika dnech „obul“ do svého venezuelského protějšku, konkrétně do venezuelského prezidenta Nicoláse Madura o němž prohlásil, že „v očích Spojených států je Maduro po všech stránkách, osobně odpovědný za dva, nedávno uvězněné opoziční politiky.“ Donald Trump vedle výše zmíněného prohlášení, venezuelskému prezidentovi rovněž také vyčetl jeho současnou – „Madurovu diktatůru“ a vyzval k okamžitému propuštění všech uvězněných opozičních zástupců. Informaci veřejnosti publikovala britská zpravodajská agentura Reuters.

Ta mimo to na svém serveru také ve stručnosti uvádí základní informace, točící se kolem dvou zatčených opozičních politiků, respektive vůdců – Leopolda Lópeze a Antonia Ledezmu. Ti jsou předními kritiky současného venezuelského prezidenta Nicoláse Madura a jejich zatčení se dle dostupných informací odehrálo v pondělí, přímo v jejich domech, kam si pro ně venezuelská tajná služba přišla. Důvodem k jejich zatčení byli masivní protesty, k nimž oba muži, vyzývaly venezuelskou veřejnost. Ty se nakonec v průběhu velice kontroverzních voleb do tamějšího Ústavodárného shromáždění skutečně odehrály a vyžádaly si 17 obětí.

K zatčení dvou politiků, lze uvést i poznámku, že se nejedná o první případ, kdy je stíhá tamější vláda a skončí oba dva s největší pravděpodobností, opět ve vězení.

Oba muži se v minulosti přesně v roce 2014 s vězením již setkali. A to přesně s domácím vězením, které na ně venezuelský režim uvrhl – v případě Lópeze za roli v protestech proti prezidentu Madurovi a v případě Ledezma za organizování puče, rovněž proti prezidentu Madurovi.

Ohledně nedávných protestů venezuelských obyvatel proti vlastní vládě nutno uvést, že v poslední době se Venezuela potýká s takovýmito protesty, takřka každý den. A to kvůli současné ekonomické krizi, která je společně s nedostatkem potravin a léků, výsledkem místní socialistické, hospodářské politiky, proti níž lidé měsíce protestují a označují jí za vinu současné krize.

Zdroj: Reuters

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů