Velká Británie: Hledá se ruská ponorka

628
Print Friendly, PDF & Email
Velká Británie: Hledá se ruská ponorka
Velká Británie: Hledá se ruská ponorka
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Armáda Velké Británie společně se skoro všemi armádami britských spojenců, stojí na nohou a hledají ruskou ponorku. Podle informací, které přinesl britský deník, The Telegraph by se v okolí britského ostrova, Skotska měla nacházet ruská ponorka, která byla dle informací z posledního vydání deníu viděna v poblíž skotských břehu před deseti dny.

Po ruské ponorce, jak bylo uvedeno výše, pátra krom britské armády, potažmo námořnictva také namámořnictvo Francie a Kanady. Důvodem přítomnosti ruské ponorky u skotských břehů může být dle dosud zveřejněných informací špionáž jaderného komplexu, Trident ke kterému patří i čtyři atomové ponorky Skotska.

Informaci o tom, že se kolem Skotských břehů rozjela pátrací akce po ruské ponorce, jejímž úkolem je nejspíše spionáž jaderného komplexu, Triedent, později potvrdilo také ministerstvo obrany Velké Británie, které ale současně s potvrzním odmítlo o operaci poskytovat další informace.

A toto už jsou slova stojící v prohlášení britského ministerstva obrany, cituji:

Potvrzujeme, že spojenecká námořní hlídková letadla, která se dočasně nacházejí na základně Královského letectva Lossiemouth, po určitou dobu provádějí společnou činnost s Královským vojenským námořnictvem. My neposuzujeme detaily námořních operací.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů