Velká Británie bude znovu trénovat syrské demokratické a umírněné rebely

631
Print Friendly, PDF & Email
Velká Británie bude znovu trénovat syrské demokratické a umírněné rebelyZdroj: www.roklen24.cz
Velká Británie bude znovu trénovat syrské demokratické a umírněné rebely
Zdroj: www.roklen24.cz

Britská vláda se na základě americké žádosti rozhodla, že bude díky svým speciálním, vojenským jednotkám, znovu trénovat demokratické a umírněné syrské rebely v boji, proti radikální, teroristické organizaci, Islámský stát.

Už podruhé se tak Velká Británie zapojuje do Amerikou, řízeného programu na výcvik syrských povstalců. Ten se přitom v loňském roce, konkrétně v říjnu 2015, díky nedostatečnému počtu vycvičených syrských rebelů, naprosto zhroutil.

Samotných, vyškolených syrských rebelů byl totiž tak malý počet, že byli extrémistickými silami, poražení prakticky okamžitě. Z těchto důvodů se tak, současný americký prezident, Barack Obama rozhodl tento program, jenž stál 500 milionů dolarů , zrušit.

Nyní je ale situace jiná a tu pro britský deník, Telegraph, těsně před pařížským setkáním, ministrů obrany z koalice, jenž je vedena Spojenými státy, popsal sir Michael Fallon, který konkrétně uvedl, cituji:

Islámský stát je na zadní noze. RAF již hraje hlavní roli ve vzduchu, tvrdě proti nim zasahuje v Iráku a Sýrii.

Zároveň také dodal, opět cituji:

My jsme teď zvýšili naši podporu umírněným opozičním silám v Sýrii, a to prostřednictvím tréninku v dovednostech, které potřebují k porážce Islámského státu.

V souvislosti s výcvikem syrských demokratických a umírněných rebelů lze dodat, že dle dostupných informací je jen velice obtížné, sehnat lidi, kteří by chtěli trávit svůj čas, cvičením na bojové pole a přijímali fakt, že budou bojovat proti Islámskému státu, nikoliv proti vládním silám syrského prezidenta, Bašara Asada.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů