Velení syrské armády sdělilo, co si myslí o chemických útocích teroristů

546
Print Friendly, PDF & Email
Velení syrské armády sdělilo, co si myslí o chemických útocích teroristů
Velení syrské armády sdělilo, co si myslí o chemických útocích teroristů

Zdroj: www.dailysabah.com

Velení syrské armády vzkázalo teroristům, bojujícím v Sýrii, že používání chemických zbraní, vůči mírovému obyvatelstvu v syrském městě Allepu, svědčí o jejich neschopnosti plnit cíle, které jim zadali jejich vlastní sponzoři.

Některá slova, uvedená v prohlášení, zveřejněné velením syrské armády si nyní dovolím odcitovat:

„Tyto zločiny odrážejí neschopnost teroristických skupin dosáhnout cílů, které jim stanoví jejich sponzoři a stoupenci. Podobné akce nedonutí armádu k tomu, aby se zřekla plnění svých povinnosti v ochraně civilního obyvatelstva a zbavení země terorismu.“

V souvislosti s teroristy a používáním chemických zbraní, vůči obyvatelům syrského města Allepa, nutno připomenout, že včerejším dnem se terčem extremistů (teroristů) stali také pozice syrské armády a domobrany. Ty byly teroristy, odstřelovány v okolí Asadovy akademie, podomácku vyrobenými raketami, jež v sobě nesly otrávený plyn. Následkem tohoto teroristického odstřelování, zemřel minimálně jeden člověk a dalších zhruba 35 lidí bylo zraněno. Ve všech případech šlo o civilisty.

Po útoku byli všichni zranění převezeni do nemocnice Ar-Razí. K uvedenému odstřelování syrské armády a domobrany se později vyjádřila ruská informační agentura, RIA Novosti, která uvedla, že prozatím nedostala žádný operativní komentář o látce, nacházející se v uvedených odpálených raketách. Jak ale následně uvedlo velení syrské armády, tak teroristé při odstřelování použili granáty v kombinaci s plynným chlórem.

Nelze nepřipomenout, že výše popsaný chemický útok teroristů, není jediným případem, takového tipu útoku. Chemickému útoku teroristů museli už v průběhu letošního dubna a května čelit i obyvatelé čtvrti Šajch-Maksúd, kde žijí převážně Kurdové. K použití, zakázaných zbraní se tehdy přihlásila ozbrojená skupina Džajš al-Islám.

Zdroj: Dailysabah.com

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů