V Turecku zatkli 14 teroristů Islámského státu

542
Print Friendly, PDF & Email
V Turecku zatkli 14 teroristů Islámského státu
V Turecku zatkli 14 teroristů Islámského státu

Zdroj: www.ecestaticos.com

Turecká policie zatkla, těsně před tureckými, prezidentskými a parlamentními volbami, hned 14 možných členů radikální, teroristické organizace Islámský stát. Stalo se tak, před volebním víkendem v samotném hlavním městě Turecka – v Ankaře. Informaci přinesla přímo turecká zpravodajská agentura Anadolu. Ta na svém webu konkrétně k policejní akci uvedla tato slova, cituji:

Protiteroristické policejní jednotky provedly na více místech v turecké metropoli souběžné razie a podezřelé osoby následně převezli do policejního ústředí k výslechu. Všichni zadržení jsou cizími státními příslušníky.

Ohledně výše zmíněných policejních razií v Turecku nutno připomenout, že již tento víkend, konkrétně v neděli se budou v Turecku konat předčasné prezidentské a parlamentní volby po jejichž skončení by v celém Turecku měl být zaveden prezidentský systém vlády, kdy dojde k razantnímu zvýšení pravomocí turecké hlavě států.

Zároveň nelze opomenout ani na skutečnost, že policejní razie zaměřené na možné bojovníky Islámského státu, či teroristy jako takové se v posledních několika měsících, stal, kvůli četným teroristickým útokům, docela běžnou záležitostí.

Zdroj: Anadolu

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů