V Rusku roste odpor vůči potratům a homosexualitě

623
Print Friendly, PDF & Email
V Rusku roste odpor vůči potratům a homosexualitě
Zdroj: www.dilei.it

Ruská veřejnost s plynoucími léty začíná, čím dál tím více zaujímat negativní postoj k potratům a k homosexuálním sňatkům. Zprávu veřejnosti publikovala ruská novinářská agentura Interfax, která své informace čerpala z výsledků průzkumu firmy Levada.

Ta díky svému průzkumu, například zjistila, že zatímco v roce 1998 homosexuální svazky (svazky osob stejného pohlaví), odsuzovalo 68 % Rusů, nyní se toto číslo zastavilo na rekordních 81 %.

Další oblastí, vůči níž začíná být ruský národ dosti skeptický jsou potraty. Ty podle průzkumů firmy Levada před 20 lety (tedy v roce 1998) odmítalo 12 % ruské veřejnosti. Aktuální průzkumy ukazují, že dnešní skeptický pohled na potraty přesáhl již více, jak jednu třetinu.

A to není ani zdaleka poslední věc, která (krom mnoha jiných věcí) dokáže rusy zvednout ze židle. Po potratech následuje manželská nevěra. I ta v posledních dvaceti letech zaujala mezi ruskou veřejností, dost skeptickou pozici. Ještě v roce 1998 ji odsuzovala polovina dotázaných respondentům. Dnes se k manželské nevěře, negativně staví už zhruba dvě třetiny dotázaných ruských respondentů.

Zdroj: Interfax

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů