V Rusku přibývá věřících občanů

637
Print Friendly, PDF & Email
V Rusku přibývá věřících občanůZdroj: www.faithstreet.com
V Rusku přibývá věřících občanů
Zdroj: www.faithstreet.com

Počet Rusů, kteří věří v boha se za posledních 25 let značně zvýšil. Dokazuje to nedávno publikovaný průzkum veřejného mínění, jež byl učiněn na více jak 1 600 respondentech z různých částí Ruské federace. Výsledky zveřejněného průzkumu konkrétně ukazují, že aktuálně v Rusku žije zhruba 2/3 věřících lidí. Pokud bychom do Ruska ale „nahlédli“ o 25 let dříve, zjistili bychom, že počet tehdejších věřících byl na pouhé polovině, oproti aktuálnímu stavu. Dokazují to konec konců i zveřejněná čísla.

Zatímco před 25 lety bylo v Rusku zhruba 21 % obyvatel, kteří nevěřili v boha, nyní se tento počet nevěřících, smrskl na pouhých 14 %. Ruský lid krom boha, ale věří také v existenci ďábla a pekla. I v tomto případě se zájem Rusů o bytost jako je Ďábel, či o říši jako je peklo, dosti značně zvedl. Momentálně existenci ďábla a pekla zastává 40 % Rusů. Před 25 lety to bylo o něco více než 20 % ruského lidu. Když je řeč o bohu, ďáblu a pekle, tak nesmíme zapomenout zmínit ani zázraky, či různá předurčení, i na to totiž někteří rusové velice hluboce věří.

V souvislosti s vírou ruského lidu v boha je třeba také poznamenat, že mezi těmito věřícími je například i současný ruský prezident, Vladimir Putin, který se se svou náboženskou příslušností nějak extra netají. Dokonce na toto téma diskutoval s patriarchou Kirillem i v televizím pořadu, „Z Patra,“ kde se věnovali lidským a existenciálním otázkám křesťanského duchovního poznání.

Zdroj: Eurabia

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů