V polských školách se objeví nový předmět o Severoatlantické alianci

628
Print Friendly, PDF & Email
V polských školách se objeví nový předmět o Severoatlantické alianciZdroj: www.diplomaticourier.com
V polských školách se objeví nový předmět o Severoatlantické alianci
Zdroj: www.diplomaticourier.com

V polských školách by se během několika následujících týdnů, či spíše měsíců měl vedle již zajetých předmětu jako je matematika, dějepis či občanská výchova objevit nový předmět zasvěcený Severoatlantické alianci, NATO. Informaci přinesl americký zpravodajský deník, Financial Times.

Ten konkrétně referuje o tom, že již během následujících dvou měsíců by se studiem a povídáním o „nejsilnější vojenské alianci na světě“ měli věnovat všechny polské školy. A to minimálně 4 hodiny týdně, přičemž během těchto hodin budou žákům představeny všechny výhody, které jejich země jakožto člen Severoatlantické aliance má.

Krom výhod, které Polsko, jakožto člen NATO má, by měla být polským školákům představena i vojenská operace NATO z Afghánistánu, kde figurovali polští vojáci. Tím ale náplň hodiny o Severoatlantické alianci nekončí. Dále by se na těchto hodinách měli probírat, například i takové procesy přijmutí rozhodnutí o organizaci vojenských základen aliance na polském území.

Stručně řečeno – Školáci by se měli učit o tom, jak to probíhá v případě, že se NATO rozhodne v Polsku (či na jiném území) vybudovat vojenské základny. Komu jsou ze strany Severoatlantické aliance udíleny první rozkazy, kdo za celou akci zodpovídá atd…

K celé věci se před několika dny vyjádřil i zástupce polského ministerstva zahraničních věcí, který potvrdil, že učebnice o Severoatlantické alianci, jež jsou školákům zdarma rozdávány, se už nachází ve všech polských školách a knihovnách.

Zároveň je třeba také připomenout, že tzv. „hodiny o Severoatlantické alianci“ se v Polsku, před plánovaným červencovým summitem NATO, staly hlavním cílem místní vlády. Ta chce díky těmto novým předmětům, školákům, potažmo studentům ukázat, jak je pro Polsko nesmírně důležité v této alianci býti členem.

V souvislosti s Polskem a zde konaným summitem Severoatlantické aliance, nesmíme zapomenout na hlavní téma, tohoto summitu. Konkrétně by se měla projednávat dohoda o stálé přítomnosti vojsk Severoatlantické aliance na území Polska.

Zda-li bude tato dohoda podepsána, nebo naopak zůstane bez podpisu, zatím nikdo nedokáže přesně říci. A to kvůli její značné spornosti, kterou vyvolává. Podle mnoha kritiku, včetně těch, kteří jsou členy Severoatlantické aliance se totiž podepsání této dohody může stát jakousi jednou velkou provokací vůči Rusku. A je v skutku velkou otázkou, jak by na takovouto provokaci, Rusko zareagovalo.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů