V Jeruzalémě byli zabiti příslušníci pohraniční stráže

677
Print Friendly, PDF & Email
V Jeruzalémě byli zabiti příslušníci pohraniční stráže
Zdroj: www.wikipedia.org

Dva příslušníci pohraniční stráže byli v pátek 14.7. zavražděni teroristy kousek od Lví brány, kterou se vstupuje na Chrámovou horu. Oba členové pohraniční stráže byli původem Izraelci, přičemž Kamilu Šan’anovi z města Churfejš bylo 22 let a Hailu Satawímu z města Maghar bylo 30 let.

Z dosud publikovaných informací vyplývá, že na zabití dvou výše popsaných mužů se podíleli celkem tři izraelští teroristé (Muhammad Ahmad Muhammad Jabarín – 29 let, Muhammad Hamed Abd el-Latíf Jabarín – 19 let a Muhammad Ahmad Mafdel Jabarín – 19 let) pocházející z izraelského města Umm el-Fahm. Ti si měli před samotnou akcí, opatřit několik nožů a samopalů značky Carl Gustaf. A to přímo na Chrámové hoře, kde na ně v jedné z tamějších mešit, čekal jejich čtvrtý komplic, jenž jim celou výzbroj předal.

Po svém činu u Lví brány se pak všichni tři teroristé (čtvrtý komplic u vraždy již nebyl přítomen) dali na útěk opět na Chrámovou horu, kde se mezi nimi a izraelskou policií strhla přestřelka v níž byli všichni tři teroristé zastřeleni.

Ke třem zmíněným teroristům, kteří zastřelili dva příslušníky pohraniční stráže se později ještě vyjádřili izraelské bezpečnostní složky, které uvedly, že všichni tři muži pocházeli z místního rodinného klanu Jabarín a v minulosti prý, nikdy neměli žádný problém s trestnou činností, která by jakýmkoliv způsobem ohrožovala bezpečnost židovského státu.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů