V Izraeli zatčen terorista, plánující útoky na Ukrajině

631
Print Friendly, PDF & Email
V Izraeli zatčen terorista, plánující útoky na Ukrajině
V Izraeli zatčen terorista, plánující útoky na Ukrajině
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Bezpečností složky, působící v židovském státě, Izrael údajně zatkly teroristu, jež je členem palestinské, islamistické, politické strany, Hamás. Jeho cílem dle informací bezpečnostních složek, bylo odpálení několika izraelských a židovských cílů na Ukrajině.

Případ 3. března převzala krajská prokuratura izraelského města, Beer Ševe. Ta údajně už podala na teroristu, původem z Gazy, Samiho Habika, žalobu. Více informací o teroristovy uvádí, izraelská rozhlasová stanice, Arutz sheva (do češtiny přeloženo jako „Sedmý kanál“), která sdělila, že Habib žil od roku 2010 v Oděse. Během strávených let v Oděse údajně plánoval hned několik teroristických útoků, přičemž cílem se měl stát, například autobus s izraelskými turisty, nebo oděské letiště, kde již delší dobu pozoroval činnost ochranky. Vrátíme-li se znovu k autobusu, tak v tomto případě si vytipoval autobus výletní, do jehož zavazadlového prostoru chtěl umístit výbušninu.

Mimo teroristické útoky, Sami Habika, plánoval také únos jednoho ze straších důstojníků IDF, kterého měl údajně vylákat, nedaleko egyptského letoviska Taba. Pro tento úkol si dokonce vybral i svou pomocnici a to ukrajinskou dívku, kterou po vykonání úkolu plánoval buďto zabít, nebo ji společně s důstojníkem, převést do pásma Gazy a tam je oba použít jako rukojmí.

Rok 2014 byl pro Habika, dá se říci jedním z posledních let na svobodě. Izraelským bezpečnostním službám se totiž podařilo proti němu, shromáždit řadu důkazů. Stalo se tak během Habikovy operace s názvem „Ochranné ostří,“ kterou podnikl v Gaze, kde aktivně pomáhal teroristům Hamásu v boji proti Izraeli. Jeho pomoc teroristům, dokonce došla až tak daleko, že se rozhodl teroristům předat svůj dům stojící ve čtvrti Sadžaía a následně začít budovat útočné tunely a udržovat se svými lidmi, stále radiové spojení.

Jeho úplně posledním dnem na svobodě byl 31. leden 2016, kdy byl zastižen a zatknut na jordánsko-izraelské hranice, přesněji na Allenbyho mostě.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů