V Indonésii bičovali ženu za to, že stála moc blízko u svého přítele

791
Print Friendly, PDF & Email
V Indonésii bičovali ženu za to, že stála moc blízko u svého příteleZdroj: www.novojornal.jor.br
V Indonésii bičovali ženu za to, že stála moc blízko u svého přítele

Zdroj: www.novojornal.jor.br

Indonéský stát, přesněji – jedna z jeho provincií, provincie Aceh nechala, před několika málo dny, veřejně zbičovat 20letou ženu za to, že stála příliš blízko u svého přítele. Uvedená indonéská provincie je totiž jediným územím v celé Indonésii, kde je v plné míře uplatňováno islámské právo šaría.

Bičování mladé ženy, včetně několika dalších lidí se odehrálo, před dvěma dny v pondělí 31. října v krajském městě, Banda Aceh v jehož blízkosti se krom mešity, Masjid Al-Muttaqin nachází také velice rušný trh. Krom 20leté ženy zde byli, tak před zraky stovek lidí, zbičováni i čtyři chlapci ve věku 21 let, přičemž tři z nich byli obviněni z hraní hazardních her a o čtvrtém, nebyly doposud zveřejněné žádné, bližší informace.

K výše uvedenému, veřejnému bičování se vyjádřil místní úředník, Bakhtiar. Ten uvedl, že samotný trest bičováním není o tom,

se trestaným smát, nebo je sledovat. Ale je to poučení pro všechny a k prosazení úplného islámského práva v Banda Acehu. A pokud jsou zde lidé, kteří nesouhlasí s islámským právem, prosím, vypadněte z Acehu.

V souvislosti s trestem 20leté ženy by bylo vhodné připomenout, že uvedený pár byl oficiálně odsouzen z obvinění, nazvané jako „khalwat,“ což je podle právního řádu, jakákoliv činnost prováděná dvěma, či více jedinci opačného pohlaví, jenž nejsou vázání jako rodina, nebo právně konsolidováni jako manželé. Do této kategorie „jiné činnosti“ se řadí, například pohlavní styk, před sňatkem, držení se za ruce , nebo i (pro nás celkem normální věc), jako těsnější přiblížení.

K popsanému případu, lze také doplnit, že stejný trest za velice podobný prohřešek se v uvedené provincii odehrál i 13. října, kdy 21letá žena, stála pravděpodobně v přes-přílišné blízkosti u svého přítele.

Zdroj: Rt.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů