V Gaze vypukl konflikt mezi izraelskou armádou a arabskými teroristy

432
Print Friendly, PDF & Email
V Gaze vypukl konflikt mezi izraelskou armádou a arabskými teroristy

Zdroj: www.diariocristianoweb.com

Arabští teroristé se na západním břehu řeky Jordánu včerejším dnem (tedy čtvrtkem) dostali do konfliktu s izraelskou armádou. Informaci přinesl ruské informační agentuře, RIA Novosti, zástupce izraelské obrany. Zprávu pak dále rozvíjí ruská zpravodajská agentura Sputnik, která uvedla, že důvodem celého konfliktu je krok amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten krátce před konfliktem uznal Jeruzalém, jako hlavní město Izraele.

RIA Novosti, která s informací o vzniklém konfliktu přišla na veřejnost jako první dále k celé události uvedla, že se jí podařilo vyzpovídat jednoho obyvatele ze sousedního města Ramalla. Ten informační agentuře uvedl. že byla v Palestině místními politickými hnutími, vyhlášená všeobecná stávka a lidé prý u izraelského kontrolovaného přechodu zapalují pneumatiky a stavějí barikády.

Arabské mezinárodní noviny Asharq al-Awsat k celé události pak ještě doplnili informaci, že uvedeného konfliktu se podle dostupných informací účastnili v drtivé většině mladí lidé a konflikt prý vypukl v palestinské čtvrti Bab az-Zauila, konkrétně ve městě Hebron.

Zmíníme-li se pak ještě k celé příčině výše uvedeného konfliktu a to sice k uznání Jeruzaléma, coby hlavního města Izraele Donaldem Trumpem, tak nutno dodat, že tímto rozhodnutím bylo americké velvyslanectví přesunuto z Tel-Avivu přímo do Jeruzaléma. Zároveň nutno také poznamenat, že krok amerického prezidenta vyvolal silné protesty Arabů a dokonce i donutil vůdce teroristické organizace HAMAS Ismaila Haniya k organizaci povstání proti Izraeli.

Zdroj: Ria Novosti

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů