V Donbasu vešlo v platnost nové příměří

816
Print Friendly, PDF & Email
V Donbasu vešlo v platnost nové příměří

Zdroj: www.112.international

Po více než třech letech od vypuknutí nepokojů na Ukrajině a celkem 18 pokusech o ukončení tamějších konfliktů, začalo v Donbasu, před několika málo hodinami, platit nové příměří mezi separatisty a vládními jednotkami. Informaci zveřejnila ruská státní agentura TASS.

Ta k samotnému příměří v ukrajinském městě doplnila, že jeho průběh je v rukou účastníků tzv. trojstranné konstantní skupiny, jejíž nejvýznamnější tváří je Boris Gryzlov. Ten v souvislosti s nově zavedeným mírovým režimem v Donbasu uvedl, že obě strany konfliktu se zavázaly k úplnému dodržování komplexního, stabilního a časově neohraničeného příměří.

Boris Gryzlov zároveň ale ještě uvedl, cituji:

Byl zdůrazněn požadavek, aby strany konfliktu nevykonávaly ofenzívy ani průzkumné operace. Byl zmíněný zákaz střelby v obcích i zákaz rozmísťování a používání těžkých zbraní v obcích a jejich blízkosti.

K aktuálně platnému příměří, lze následně doplnit i zajímavost, že doposud nejdelší mír v aktuálním konfliktu, který je veden v Donbasu, zavládl v roce 2016. Tehdy nebyla jediná střelba v ukrajinském městě, zaznamenána po dobu celých šesti týdnů. Naproti tomu tzv. sklizňové, školní a novoroční příměří z roku 2017, které mělo být stejně jako to nejnovější, časově neomezené, nemělo dle informační agentury TASS, žádný úspěch.

Zdroj: TASS

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů