V Brazílii zatčeni možní spojenci Islámského státu. Vyzývali k teroristickým útokům

670
Print Friendly, PDF & Email
V Brazílii zatčeni možní spojenci Islámského státu. Vyzývali k teroristickým útokůmZdroj: www.ac24.cz
V Brazílii zatčeni možní spojenci Islámského státu. Vyzývali k teroristickým útokům

Zdroj: www.ac24.cz

Brazilské bezpečností složky, konkrétně tamější policie, zatkla hned deset podezřelých lidí z příprav teroristických útoků. Jedná se pravděpodobně o spojence Islámského státu. Uvedení jedinci byli dle informací brazilské federální policie zatčeni ve městech jako je Sao Paulo, nebo Paraná. Samotné teroristické útoky pak měli proběhnout v podobném stylu, jako tomu bylo třeba v Orlandu, či Paříži. Za tímto účelem si tak, již zadržení, podezřelí jedinci začali v posledních několika dnech, obstarávat zbraně.

Jejich příprava na teroristické útoky byla objevena skrz komunikaci na sociálních sítích, kde vyzývali k teroristickým útokům, které měly proběhnout během olympijských her v Rio de Janeiru za 14 dní.

V souvislosti se zatčením desíti osob, podezřelých z organizace teroristických útoků a možného spojenectví s Islámským státem se vyjádřil sám ministr spravedlnosti a občanství z Brazílie, Alexandre de Moraes. Ten uvedl, že zatýkání podezřelých osob, probíhalo hned v několika brazilských státech. Informaci o přípravách teroristických útoku pak přinesli zpravodajské portály jako je Epora, Globo a Folba.

Jak už bylo uvedeno, tak příprava teroristických útoků probíhala na sociálních sítích. Zde si možní, teď už ale zadržení, podezřelý jedinci a pravděpodobně i spojenci Islámského státu založili stránky s názvem „Ansar al-Khilafah Brazílie“ (do češtiny přeloženo jako příznivci chalífátu v Brazílii) na nichž byla zveřejněna mapa Brazílie, pod vlajkou teroristické organizace, Islámský stát.

Na těchto stránkách následně, začali vyzývat své příznivce, jinak řečeno také „osamělé vlky“ k tomu, aby zabíjeli lidi během olympijských her.

Toto je konkrétně jedna z jejich výzev, cituji:

Získejte zbraně nebo způsobte dopravní nehodu.

Později tito, dnes zadržení, podezřelý lidé a pravděpodobní spojenci Islámského státu, skrze již uvedenou stránku, Ansar al-Khilafah Brazílie nabádali své příznivce i k tomu, aby své útoky začali páchat i ve veřejné dopravě přičemž k těmto útokům měli použít buď nůž, nebo jed. Na stránkách se dokonce objevili i návrhy, vybavit létající drony noži a kamerami, které by celý útok nahrály a záznam by byl následně zveřejněn.

K zatčení 10 lidí, podezřelých z organizace teroristických útoků a možného spolčení se s Islámským státem se vyjádřil i brazilský ministr obrany, Raul Jungmann, který konkrétně upozornil na zvyšující se bezpečnost v Brazílii, když prohlásil tato slova, cituji:

Útok v Nice je znepokojující, poučili jsme se z tohoto útoku. Přehodnocujeme bezpečnostní opatření, provádějí se zvýšené kontroly osob a zvyšujeme úroveň zabezpečení.

Toto prohlášení je na pravém místě, neboť přesně za 14 dní, tedy 5. srpna, začínají v Brazilském hlavním městě, Rio de Janeiru, začínají letní olympijské hry, kam by se dle dostupných informací mělo sjet až půl milionů turistů. V tamějších ulicích by se po celou dobu konání této akce, mělo pohybovat kolem 47 000 policistů a 38 000 vojáků.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů