V americkém rozpočtu na rok 2016 přibylo i Rusko

554
Print Friendly, PDF & Email
V americkém rozpočtu na rok 2016 přibylo i RuskoZdroj:www.czech.ruvr.ru
V americkém rozpočtu na rok 2016 přibylo i Rusko
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

V posledních několika dnech, předložil americký prezident, Barack Obama, americkému kongresu návrh federálního rozpočtu na rok 2016. Nejvýraznější snížení investic potkalo hlavně americkou armádu, která by v příštím roce, podle prezidenta Obamy měla do svých zahraničních operací na investovat pouhých 561 miliard dolarů, což představuje více jak jeden bilion českých korun. Jak někdo řekl: „Byly tady i lepší časy.“ Ano ty lepší časy, tady skutečně byly, dokonce to není tak dávno, kdy jen do vojenského odvětví šlo 700 miliard dolarů. Proč je o tom vlastně psáno a co nás zajímá?

Prakticky každým rokem, Spojené státy vyčleňují nějaké finance na boj za hranicemi, jako je třeba boj v Iráku, Afghánistátnu, nebo proti Islámskému státu. Tyto a další země se stali jakousi nepředstavitelnou součástí plánu amerického válčení. Prostě jinak řečeno, každý rok nahrabat nějaké peníze aby se mohlo válčit, a to například v již zmíněných oblastech. Jenomže teď došlo ke změnám.

A opět s těmito změnami souvisí i „dnešní“, globálně probíraná ukrajinská krize a sní spojené, špatné Rusko-americké, politické vztahy, které se mohou kdykoli zvrtnou do otevřeného globálního konfliktu, lépe řečeno do třetí světové války. No a o co se vlastně jedná? Ve vojenském rozpočtu Spojených států, na příští rok se totiž objevila nová země, proti které je třeba údajně bojovat. Jak jinak je to Ruská federace a bod, který Rusko zmiňuje je vysvětlován asi takto: Je třeba čelit „nátlaku a agresivním akcím ze strany Ruska“.

Jen tak mimochodem, díky tomuto novému bodu, který Ruskou federaci, neoprávněně obviňuje z údajných agresivních akcí se sníží americká podpora pro Ukrajinu o téměř 50 % a to ze současných 300 miliard dolarů na v budoucích 117 miliard dolarů. Jednu část z této sumy představují i zbraně pro Kyjev v celkové sumě 3 miliard dolarů. Jediné co zbývá je rozhodnutí prezidenta Obamy, které doposud nebylo přijato.

Do amerického vojenského rozpočtu bylo zahrnuto i 51 milionů dolarů pro Moldavsko a Gruzii, které Spojené státy pošlou na boj proti „destabilizující činnosti“. Samozřejmě i tyto destabilizující činnosti jsou připisovány na triko Ruské federaci.

Vzhledem k tomu, jak v poslední době mluvil americký prezident o politické, vojenské a ekonomické podpoře spojenců NATO a zemí v Evropě, včetně těch států, které se staly obětí „nátlaku a agresivních akcí ze strany Ruska,“ není tak těžké si představit, že Spojené státy proti Rusku něco chystají. Ve skutečnosti jde Spojeným státům o to, aby mohli okolo ruských hranic vybudovat vojenský kordon, jehož součástí by měli být vojenské základny, kterým by USA, měli Rusku vyhrožovat a hrozit odpálením buď Moskvy nebo velké části Ruska.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů