Už žádní uprchlíci! Maďarsko a Velká Británie pro ně přitvrzují podmínky

684
Print Friendly, PDF & Email
Už žádní uprchlíci! Maďarsko a Velká Británie pro ně přitvrzují podmínkyZdroj: www.zpravy.idnes.cz
Už žádní uprchlíci! Maďarsko a Velká Británie pro ně přitvrzují podmínky
Zdroj: www.zpravy.idnes.cz

Státům jako je Maďarsko, či Velká Británie už s uprchlíky, nejspíše došla trpělivost. Velká Británie se chystá razantně zasáhnout do uprchlických zákonů a Maďarsko na hranicích se Srbskem dodělává svůj plot, který by měl zabránit, již tak velkému přílivu uprchlíků, který v současné době, trápí takřka celou Evropu.

A nutno podotknout, že plot, který Maďaři budují není prvním, ani posledním opatřením proti uprchlíkům. Je třeba říci, že na rozdíl od Velké Británie má Maďarsko mnohonásobně více hotových opatření a v současné chvíli maďarská vláda uvažuje také o zapojení svého vojska na své jižní hranice. Jak bylo uvedeno již výše, tak důvody pro tento čin jsou naprosto jasné. Imigrační krize je stále velice silná a stále do Evropy proudí, doslova astronomické počty uprchlíků, kteří pochází buď z Africky, či Blízkého východu.

Podle slov a informací maďarské policie, vůbec nejvíce uprchlíků přichází hlavně ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu a mnoha dalších zemí. Jen za včerejšek prý ze Srbska do Maďarska přišlo nad 2 530 ilegálních imigrantů.

Stejná situace může a nejspíše i nastane na dalších maďarských hranicích. Není vůbec vyloučeno, že uprchlíci se do Maďarska mohou dostat, i přes rumunské a hlavně pak, přes chorvatské hranice, které jsou dohromady, dokonce delší, než ty se Srbskem. Připojíme-li k tomu fakt, že Chorvatsko má defakto otevřený přístup k moři, které následně vede až do oceánu, je to pro uprchlíky, doslova otevřená cesta do středu Evropy.

A špatně na tom jsou i další státy, krom Maďarska Rumunska, Chorvatska, nebo třeba Velké Británie. Dle posledních zpráv se situace, díky uprchlíkům, zhoršuje na celém Balkánském poloostrově, například taková Makedonie. Ta stejně jako dnes uvažující a váhající Maďarsko, nasadila do boje proti přistěhovalcům armádu. Výsledek byl a je takový, že dnes jsou hranice mezi Makedonií a Řeckem naprosto průchodné.

Maďarsko má tedy smůlu a v současné chvíli je tak vedle Itálie a Řecka, dalším státem, který má na svém území nejvíce uprchlíků a to, i přes tvrzení mnoha uprchlíků o tom, že tyto státy, typu Maďarska jsou jaké-si „přestupní stanice“. Jen za letošní rok prý, dle informací maďarských úřadu, do země přišlo více jak 100 000 uprchlíků.

Máme-li se pak ještě vrátit k nasazení maďarské armády, tak k tomu, uvedl více informací, mluvčí maďarské vlády, Zoltán Kovacs, který dle informací, zpravodajského serveru Reuters uvedl, že se o celém tomto bezpečnostním návrhu bude ještě jednat, příští týden v parlamentu, tudíž, že ještě nic 100%.

Na závěr nesmíme zapomenout ani na Velkou Británii, i ta se totiž nachází v docela svízelné a ne příliš příjemné situaci. Do této země se totiž pokouší, skrze tunel, jež se nachází pod kanálem La Manche, dostat snad každý uprchlík. Denně se prý na tuto cestu vydává až několik desítek jedinců. Vzhledem k této situaci, tak britská vláda přistoupila k tvrdým opatřením, jež se týkají třeba zaměstnávání uprchlíků. Předpokládá se, že tato opatření by se měla dotknout, jak samotných uprchlíků, tak i v mnoha případech, odvážných britských zaměstnavatelů, kteří rádi přestupují zákon. Dle britského deníku, The Telegraph, by noví a nelegálně pracující uprchlíci, mohli být až na šest měsíců zavřeni do vězení a to včetně zaměstnavatele, kterému by mimo vězení hrozilo také uzavření celé jeho provozovny. Tyto podmínky by se týkali hlavně nočních stánků s občerstvením, nebo místních taxislužeb, právě taxislužby totiž zaměstnávají, nejvíce takovýchto ilegálních a ilegálně pracujících uprchlíků.

Do teď byli nelegální uprchlíci v případě že pracovali, bez povolení, odváženi do uprchlického tábora, nyní se ale každý takovýto ilegálně pracující uprchlík v případě odchytu, ocitne nejprve před soudem, který rozhodne o jeho osudu a následně možná (s největší pravděpodobností) i ve vazbě.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů