Útoky ve Volgogradu nepřekazí cestu českým sportovcům na olympiádu v Soči

538
Print Friendly, PDF & Email
Útoky ve Volgogradu nepřekazí cestu českým sportovcům na olympiádu v SočiZdroj: www.czech.ruvr.ru
Útoky ve Volgogradu nepřekazí cestu českým sportovcům na olympiádu v Soči
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

Zimní olympijské hry se pomalu blíží a v Rusku, stoupá napětí. Bohužel zde stoupla i vlna teroristických útoků, která otřásla, celým světem a vyvolala otázky, zdali je Rusko pro konání zimních olympijských her, dostatečně zabezpečeno. 

Velice podobná otázka se týká i našich českých sportovců: „Nebojí se sportovci jed do oblasti, kde došlo k teroristickému útoku?,“ nebo „Nerozhodil je tento teroristický útok?“ Pokud se chceme něco dozvědět, musíme se obrátit, přímo do Ruska, konkrétně na Petra Peška, který celou situaci v Rusku sleduje a pomůže nám zodpovědět otázku, zda-li je Rusko na konání zimních olympijských her, dostatečně bezpečné.

Podle Petra Peška, po těchto útocích, není možné, aby se Rusko, po celou dobu, konání zimních olympských her, stalo dokonale bezpečnou zemí. Ve svém komentáři, který publikoval v lidových novinách, píše, že ruský prezident, Vladimír Putin se urputně snaží, zajistit Rusku, co možná největší míru bezpečí, ale že po těchto útocích se ukazuje, že i sebe lepší ochrana proti teroristickým útokům, prostě nestačí.

Podle něj, bezpečnostní akce, teroristické útoky, jen utlumí, ale nezničí. Petr Pešek ve svém komentáři, dokonce rozebírá, celou bezpečností akci, která se bude odehrávat v blízkosti konání zimních olympijských her. Dle jeho slov, by například, každá zásilka, směřující do ruské Soči, měla být rozbalena a důkladně zkontrolována.

Dalším bezpečnostním opatřením, budou letouny. Ty by měli kontrolovat celou olympijskou vesnici, ve dne i v noci a to v doprovodu bezpečností služby. Tím ale bezpečnostní opatření v Rusku ani zdaleka nekončí. Bylo by vhodné také zmínit, že v termínu od 7. ledna až do 21. března 2014, bude všem dopravním prostředkům vjezd do Soči, přísně zakázán. Ten kdo se bude chtít do Soči dostat, bude muset mít, speciální povolení.  

Bezpečnostních opatření v Soči je opravdu mnoho a není proto divu, že se odborníci shodují na tom, že by tyto olympijské hry mohli v míře bezpečnosti, předehnat letní olympijské hry v Londýně. A nemůže být ani tajností, že tato bezpečnostní opatření oslovila i českou vládu, konkrétně prezidenta Zemana a Jiřího Rusnoka, kteří by se mohli za našimi sportovci do ruské Soči, vydat osobně. Čí účast je už definitivní je ta z Pražského hradu. Počítá se s tím, že český prezident, Miloš Zeman se do ruské Soči, dostaví na zahajovací ceremoniál olympijských her. Naproti tomu, příjezd Jiřího Rusnoka je velice nejistý, sám totiž prohlásil, že jeho vláda hodlá využít účasti českých sportovců na Olympiádě pro propagaci českého průmyslu a kultury.

Jak jsou na tom naši sportovci?

Podle posledních zpráv, byla česká delegace v době, teroristických útoků ve Volgogradu už v olympijské vesnici. Petr Graclík, který je generálním tajemníkem Olympijského výboru České republiky, po návratu do České republiky prohlásil, že sportovní infrastruktura je v Soči prakticky hotová, a že všichni členové delegace, včetně sportovců byli se svými dojmy spokojeni. Podle Gracílka by mohli zimní olympijské hry v Soči, dopadnout stejně dobře jako tomu bylo ve Vancouveru, kde česká reprezentace, získala celkem 6 medailí z nichž 3 vybojovala pouze rychlobruslařka, Martina Sáblíková. No a pokud jde o náladu našich sportovců, tak ta se útoky ve Volgogradu nijak nezměnila. Podle brněnského publicisty, Lubomíra Petříka, nikdo neřekl ani slovo, že by se chtěl olympiády v Soči vzdát.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů