USA nainvestují miliardy do podvodního senzorového systému

485
Print Friendly, PDF & Email
USA nainvestují miliardy do podvodního senzorového systémuZdroj: www.ac24.cz
USA nainvestují miliardy do podvodního senzorového systému
Zdroj: www.ac24.cz

Spojené státy, chtějí dle zprávy Bloomberg a rozpočtové dokumentace amerického ministerstva obrany, do poloviny roku 2016, dokončit tzv. „podvodní senzorový systém,“ jehož hlavním účelem je, jak Američané „tajně“ nazvali „boj proti rostoucím hrozbám ve světě.“

Jen tak pro zajímavost: Tato žádost byla americkým námořnictvem, kongresu předložena, necelé tři měsíce potom, co prezident Ruské federace, Vladimír Putin, podepsal a schválil tak novou verzi ruské námořní sestavy.

A vzhledem k tomu jaké divadélko Spojené státy předvedli při protestech na Ukrajině a následném ruském obsazení Krymu, kdy na Ruskou federaci, uvrhli ekonomické sankce musí nám být naprosto jasné, proti komu, speciálně se tento systém buduje. Nemůže být žádnou tajností, že největším nebezpečím a nepřítelem Spojených států je „zlé“ Rusko, které i přes to, že nic neudělalo, jen bránilo své lidi na SVÉM území, se najednou vyskytlo pod americkou muškou. Nicméně zpět k tématu, tedy k „podvodnímu senzorovému systému.“

Jak jsme si už řekli, tak tento systém by měl sloužit hlavně na obranu proti Rusku. Co jsme si ale ještě, neřekli je to, proti čemu, nebo proti jaké věci by měl systém sloužit a kde by měl být rozmístěn. Dle nejnovějších informací hlavním úkolem tohoto systému, jež byl vyprojketován společností, Lockheed bude vyhledávání ruských ponorek v Atlantickém oceánu. Mimochodem podobný, válečný systém Spojené státy už používají a to TL 29, který je rozmístěn v Tichém oceánu .

Pokud jde o to jak celý systém funguje, tak zpráva od Bloombergu pouze podotýká, že jak starý systém, TL 29, tak nový systém, jež se právě připravuje využívají různých principů akustického zachycování.

V souvislosti s tímto systémem, Bloomberg zmiňuje také doporučení, Bryana Clarka, analytika z centra pro strategickou a rozpočtovou expertizu, který konkrétně tvrdí, že podobných systémů bude nejlépe využívat v tak důležitých zeměpisných bodech, jako je například Gibraltarský průliv, anebo úsek Atlantického oceánu mezi Grónskem a Islandem.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů