Uprchlíci žijící v severských zemích jsou jak utržené opice ze řetězu

707
Print Friendly, PDF & Email
Uprchlíci žijící v Norsku a Švédsku jsou jak utržené opice ze řetězuZdroj: Vlastní
Uprchlíci žijící v Norsku a Švédsku jsou jak utržené opice ze řetězu
Zdroj: Vlastní

Nezletilí imigranti, kteří aktuálně žijí v norských uprchlických táborech, údajně začínají tamější vládě pěkně přerůstat přes hlavu. Mezi těmito imigranty se totiž dle dostupných informací začala hojně rozšiřovat prostituce.

Z veřejných informací, které na světlo světa vypustil zpravodajský deník, The Local konkrétně vyplývá, že jen v loňském roce bylo norskými úřady zaznamenáno celkem pět případů, kdy byli ještě nezletilý uprchlíci zneužíváni k prostituci. A to je vhledem k předminulému roku, roku 2014 kdy byl norskými úřady, takovíto případ evidován, pouze jeden, výrazné zhoršení situace. Norští experti se zaměřením na migrační politiku v souvislosti s tímto zhoršením, dokonce tvrdí, že reálná čísla mohou být ještě daleko větší, neboť nelze spoléhat na to, že by byl každý případ řádně nahlášen. Řada takovýchto případů tedy mohla zůstat norským úřadům zatajena.

Fakt, že počet sexuálně zneužitých nezletilých migrantů, může být ještě daleko vyšší, médiím potvrdil mluvčí norského úřadu pro migrační politiku, John Olav, který konkrétně uvedl, cituji:

Počet nenahlášených případů obchodování s lidmi může být ve skutečnosti mnohem vyšší. Loni na podzim přišlo do Norska mnoho nezletilých žadatelů o azyl a my zatím nemáme zprávy, že by se stali obětí sexuálního zneužívání.

Poslední takový případ, sexuálního zneužití nezletilé osoby, zaznamenala před několika dny organizace, Fafo Research Foundation v jednom uprchlickém táboře, kde jeho zaměstnanci jen bezmocně přihlíželi na to, jak byla šestnáctiletá dívka donucena k prodeji sebe samé v jednom z blízkých měst.

A Norsko není rozhodně jedinou zemí, kde se setkáte s prostitucí nezletilých migrantů. Velice podobně je na tom třeba i Dánsko, nebo Švédsko. V případě Dánska, přesněji řečeno v případě největšího dánského uprchlického tábora pro mladistvé, který se nachází v Sandholmu si dokonce jeho zaměstnanci všimli, jak několik chlapců po telefonickém rozhovoru opouští na několik hodin svou ubytovnu a zpět se vrací již ve značkovém oblečení a větší hotovostí, než měli v době, kdy uprchlický tábor opouštěli. Když se následně zaměstnanci uprchlického tábora začali těchto chlapců ptát, kde ke značkovému oblečení a penězům přišli, tak chlapci nebyli schopni na tyto otázky odpovědět.

Nutno také doplnit, že prostituce migrantů není jediným kriminálním činem, který severské země, jako je Norsko, Dánsko nebo Švédsko v současné době trápí. Krom prostituce jsou v těchto zemích zaznamenány i další kriminální činy.

Například ve Švédsku, konkrétně v jeho hlavním městě Stockholmu policie zaznamenala tzv. dětské uprchlické gangy, které ovládají tamější hlavní, vlakové nádraží a jeho nejbližší okolí. Krom těchto dětských uprchlických gangů jsou ale v této zemi evidovány také pokusy dospělých uprchlíků o vydávání se za dětské uprchlíky. A to z důvodů lepšího, nebo přesněji řečeno hladšího vyřizování procesu žádosti o azyl. K uprchlíkům, vydávajícím se za ty dětské by bylo dobré připomenout, že jeden takovýto „dětský“ uprchlík v loňském roce, konkrétně v září, brutálně zavraždil dvaadvacetiletou dobrovolnici, jež se starala o nezletilé uprchlíky.

Co se týká Dánska, tak to je zase sužováno řadou případů o násilnostech nezletilých migrantů, pocházejících z místního azylového centra Tullabole. Typickým příkladem je případ, kdy se nezletilí migranti podle dostupných informací, nejdříve porvali na fotbalovém hřišti se svými soupeři a jen o několik dní na to, „vyplul na povrch“ i fakt, že se řada z nich zúčastnila i sexuálního napadení a znásilnění v průběhu hudebního festivalu na ostrově Funen.

Dánská vláda v reakci na tyto činy, ještě nezletilých uprchlíků, následně přistoupila k bezpečnostním opatřením. V rámci těchto opatření by ještě mladiství uprchlíci, při přestupu zákona mohli čelit zákazu vycházení z uprchlických táborů a již zmíněného azylového centra.

Zdroj: Eportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů