Uprchlíci v Německu zmlátili kovovými řetězy tamější studenty

704
Print Friendly, PDF & Email
Uprchlíci v Německu zmlátili kovovými řetězy tamější studenty

Zdroj: www.i0.wp.com

Hned na několika německých školách na území spolkové republiky Sasko došlo v posledních dnech k násilným potyčkám mezi uprchlickými, konkrétně syrskými a tamějšími, německými studenty. Informaci veřejnosti poskytla německá televizní stanice Mdr Sachsen-anhalt. Ta v rámci svého vysílání upřesnila, že za poslední dva týdny došlo mezi syrskými a německými studenty, hned k pěti násilným potyčkám, přičemž samotné útoky se odehrály ve městech jako je Wittenberg, Bitterfeld, Magdeburg, nebo Stendal, kde byly útoky registrovány dokonce dvakrát.

Vůbec poslední útok se odehrál v již zmíněném Bitterfeldu, kde tři syrští absolventi napadli stejný počet německých studentů ocelovými řetězy. Německá policie nyní celý případ zkoumá a pokouší se najít souvislosti, mezi tímto případem a případem ze začátku září, kdy se ve školním centru ve Wittenbergu střetlo, hned 20 mladých lidí (jednalo se o Afričany a Syřany).

V reakci na násilné potyčky mezi studenty, byly na všechny školy na kterých byly tyto problémy zaregistrovány, nasazeni školní psychologové se kterými je možné vést individuální rozhovory přímo na místě. Tyto změny ve školách, kde se odehrály násilné potyčky, ale nejsou ani zdaleka jedinými změnami, které zde proběhly, případně, které ještě proběhnou. Nově by totiž učitelé na těchto školách měli dostávat školení o tom, jak se mají chovat při fyzickém konfliktu. A v plánu je podle dostupných informací zřídit i krizové zásahové týmy, které by měly zasahovat v podobných, ne-li přímo ve stejných situacích, které byly popsány výše.

Ohledně cizinců, potažmo migrantů na německých školách je třeba ještě zmínit skutečnost, že podle německého zemského školního úřadu, velice výrazně vzrostl podíl cizinců, zejména na středních a odborných školách. Tedy na místech, kde v současné chvíli dochází nejčastěji k incidentům s migranty.

Zdroj: Mdr.de

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů