Uprchlíci v Německu si budou moci přizvat své příbuzné

653
Print Friendly, PDF & Email
Uprchlíci v Německu si budou moci přizvat své příbuzné

Zdroj: www.i.huffpost.com

Uprchlíci, kteří žijí v Německu si budou moci k sobě, nově přizvat i své příbuzné. Celkem by se tak, dle odhadu médií, mohlo jednat až o 330 000 nových uprchlíků, kteří do Německa zavítají. A to je jen minimální možný počet, nově příchozích uprchlíků! Není výjimkou, že reálná čísla se mohou zastavit až na hranici 1,5 milionů nově přistěhovalých uprchlíků. Informaci přinesla londýnská zpravodajská agentura Reuters.

Proces sjednocování rodin, jehož možné „následky“ jsou popsané výše, schválila před několika málo dny německá vláda. A to s tím, že této jednostranné výhody budou moci využívat i obyvatelé Sýrie, kteří do Německa zavítali před třemi lety. Do této chvíle si své příbuzné mohli k sobě přizvat jen uprchlíci, kteří do Německa přišli před dvěma lety.

Celé toto nové nařízení, které umožňuje uprchlíkům sjednocovat se se svými příbuznými je pak součástí tzv. dohody o migraci, která za okolností, že mám v zemi azyl, povoluje uprchlíkům možnost – do této země si přizvat vlastní příbuzenstvo. Podle kritiků, však může tento nově povolený proces, který zněkolikanásobí migrační vlny, přispět až k ochromení celé Evropské unie.

V souvislosti s příchodem dalších uprchlíků, kteří budou pravděpodobně příbuznými těch co v Německu již nějakou dobu žijí, nutno připomenout aktuální počet migrantů, žijících v Německu.

Jen za poslední dva roky přišlo do Německa, dle oficiálních čísel 1,2 milionů lidí z blízkého východu. Když k tomu přidáme ještě několik stovek tisíc lidí, potažmo migrantů, kteří do Německa přicestovali bez dokladů, můžeme se reálně zastavit až na hranici 1,8 milionů lidí, kteří do Německa dorazili mezi lety 2014 až 2016.

Zdroj: Reuters

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů