Uprchlíci se kvůli německým podmínkám vrací zpět do Iráku

500
Print Friendly, PDF & Email
Uprchlíci se kvůli německým podmínkám vrací zpět do IrákuZdroj: www.vlasteneckenoviny.cz
Uprchlíci se kvůli německým podmínkám vrací zpět do Iráku
Zdroj: www.vlasteneckenoviny.cz

Po několika měsících intenzivního proudění uprchlíků do Evropy, kdy se „k nám,“ hlavně tedy do Německa, coby evropského, ekonomického ráje, sjížděli lidé pomalu z celého blízkého východu a Afriky, to konečně vypadá, že Evropa „vidí“ světélko na konci tunelu. Tím světélkem na konci tunelu je myšlen odchod, některých uprchlíků z Evropy, zpět do svých rodných zemí.

Jak informuje britský zpravodajský deník , The Telegraph, tak někteří uprchlíci, se po zjištění aktuálních podmínek v uprchlických táborech (jedná se o německé uprchlické tábory), rozhodli vrátit zpět do své rodné země. A to i přes, defacto neustálé riziko války. Podle britského zpravodajského deníku se jedná konkrétně o padesát Kurdů, kteří se minulí týden vrátili z Německa, zpět do kurdské části Iráku.

Svůj příběh, zklamání z Německa, vyprávěl třeba dvaačtyřicetiletý, irácký Kurd, Momammed Aziz Qadir, kterého cesta do Německa stála opravdu velké úsilí a kde v uprchlickém táboře na předměstí Berlína, strávil dva a půl měsíce. Dle jeho slov jenom 8 hodin šel pěšky do Turecka, kde poté nastoupil do páchnoucího, nákladního vozu, který ho více než dvacet hodin vezl směrem do Německa. To ovšem netušil, že pravé „peklo“ ho čeká až s příchodem do německého uprchlického tábora, o němž tvrdí konkrétně toto, cituji:

Když jsem poprvé vstoupil do tábora, byl jsem šokován. Cítil jsem se jako občan druhé kategorie, kterého nikdo nerespektuje.

Jen momichodem: Na velice podobná slovav sousivislosti s uprchlickými tábory si přišli i některé uprchlické organizace, které stejně jako Qadir, zmiňují otřesné podmínky v uprchlických táborech a nichž byla na Bloumateli zmínka. Konkrétně ZDE.

A zpět do rodné země se z Německa a samozřejmě i z jiných států, nevrací jen Kurdové, nýbrž i Syřané, Iráčané, nebo Afghánci a ne v desítkách, ale rovnou v řádech tisíců.

Za všemi těmi uprchlickými návraty stojí většinou, přílišné snění uprchlíků o Evropě, jakožto o ráji planety. Dokonalým příkladem nám může být znovu, již zmíněný, dvaačtyřicetiletý irácký Kurd, Qadir, který snil o tom, že si v Německu otevře vlastní Pizzerii, vydělá dostatek peněz a bude moci alespoň část výdělku poslat své rodině do Erbilu, což je kurdská oblast v Iráku. Do svých snů zahrnul také svou svatbu, přičemž předpokládal, že zde vychová i své děti. Jenomže, čekala ho „ledová sprcha.“ 8 hodin pěší chůze, následně 20 hodin v nákladním autě, kde se dle jeho slov nedalo ani hnout a poté lidmi přeplněný uprchlický tábor, kde se situace, díky stálému příjezdu nových uprchlíků opravdu, zhorošovala z minuty na minutu. Tyto fakta skutečně zkazí náladu. Situace v uprchlickém táboře dle jeho slov nabyla takové dramatičnosti, že se prý příděl potravin ztenčil pouze na dvě dávky denně. Rozhodl se tedy Německo opustit a vydat se zpět do své rodné oblasti. A nutno podotknou, že na rozdíl od některých jiných uprchlíků, měl tento člověk ještě docela štěstí, neboť se měl kam vrátit. To třeba další uprchlík, jménem Nawaf Alias, který pochází také z Iráku a jedná se rovněž o Kurda, už takové štěstí neměl. Jeho oblast, kde dříve žil, totiž obsadila teroristická organizace, Islámský stát a v současné chvíli tedy žije poblíž kurdského města Dohuk v uprchlickém táboře, přesněji řečeno spíše v chudém stanu. Jeho cesta do Německa byla pro něj, stejně jako pro Qadira velice nákladná, jen převaděčům za to, aby ho dostali do Německa prý zaplatil 20 000 dolarů.

Další informace, „pro změnu“ od Qadira si už dovolím, znovu odcitovat:

Německá vláda nabídla mně a mému synovi 540 eur, ale to bylo prostě málo. Můj syn byl smutný a vystrašený, protože tam neměl přátele ani příbuzné. Zdejší komunita nás přivítala zpět. Přátelé k nám chodí na návštěvu, dají si pivo a cigaretu a společně poklábosíme. Vše se prostě vrátilo do starých kolejí.

A tím končí celý tento článek a zároveň příběh člověka, potažmo lidí, kteří hrůzné podmínky v německých a jiných, uprchlických táborech, vyměnili za strach, ale zárpveň také za pohodlí ve svých rodných zemích.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů