Ukrajinu možná navštíví Joe Biden

496
Print Friendly, PDF & Email
Joe BidenZdroj: www.politico.com
Joe Biden
Zdroj: www.politico.com

Současný ukrajinský prezident, Petro Porošenko bude pravděpodobně v nejbližší budoucnosti hostit, amerického více-prezidenta, Joa Bidena. Ten by se sem měl na Ukrajinu vypravit za účelem, řešení současné ukrajinské krize a také jako odezva, na nedávné prohlášení samotného Porošenka, jež bylo zveřejněno na osobním, twitterovém profilu, Porošenka a ve kterém se psalo, cituji:

„Chci zastavit válku a nedávat šanci nikomu k zahájení třetího světového šílenství.“

Celé prohlášení pokračuje takto, cituji:

„Budeme vždy chránit svou vlastní zemi a naše právo na nezávislost a vývoj. Věřím také na mírové urovnání a mám povinnost udělat vše pro zajištění toho, aby na Ukrajině začal klidný život.“

Na porošenkovo prohlášení se ozval ředitel centra politického marketinku a politolog, Vasil Stayakin, který řekl, že Porošenko je jeden z mála lidí, kteří opravdu chtějí na Ukrajině klid a všechny konflikty, řešit mírovou cestou. Podle Stayakina je důvod velice prostý: A to sice, že je velice obtížné a nepříjemné, jako prezident, řídit stát, který je rozerván občanskou válku, protože nikdy zcela nevíte, jak se může tato občanská válka, proti vám otočit.

A když jsme u té války, tak u ní ještě nějakou dobu zůstaneme. Vasil Stayakin také rovněž připomněl, oddanost Ukrajiny vůči Spojeným státům. A totální nesvéprávnost. Konkrétně uvedl, že rozhodnutí, kde bude, nebo nebude válka probíhat, nezáleží ani na Poroshenkovi samotném, ani na Ukrajině, nýbrž na mocnostech, mezi nimž válka jiskří: mezi Ruskem a Spojenými státy. Ukrajina prý představuje pouze jednu z variant, kde se válka mezi mocnostmi, uskuteční.

Kdybychom se vrátili k té oddanosti Ukrajiny ke Spojeným státům, tak podle Stayakina, může díky Poroshenkovu prohlášení, zavítat na Ukrajinu, již zmiňovaný americký více-prezident, Joe Biden, který by měl Poroshenkovi poradit, zdali pokračovat, nebo ukončit válku.

Posledními slovy, kterými Stayakin okomentoval současnou ukrajinskou krizi, bylo samo hodnocení Ukrajiny, kde řekl, že Ukrajina v této době, nemá v podstatě, žádná rozhodovací práva. Tento fakt se týká i samotného prezidenta Poroshenka, který sice, nějaké rozhodovací pravomoci má, ale proti parlamentu jsou tyto pravomoci, téměř nulové. A pokud vás zajímá, kdo řídí zahraniční politiku, tak jsou to lidé za Ukrajinskými hranicemi, v Americe, konkrétně ve Washingtonu.

Celková situace na Ukrajině je velice složitá. Pokud se v Minsku vše vydaří a předáci, jednotlivých států se shodnou na dohodách, nebude to ani zdaleka začátek klidu a míru na Ukrajině.  Ruský soused je v současné chvíli ve složitých sociálně-ekonomických problémech (viz. mnoho ozbrojených mužů) a řešení těchto problému je už dnes odhadováno na velice dlouhou cestu.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů