Ukrajinský prezident hodlá naverbovat 200 tisíc vojáků

520
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajinsko-ruská válka bez ukrajinských vojákůZdroj: www.zpravy.idnes.cz
Ukrajinsko-ruská válka bez ukrajinských vojáků
Zdroj: www.zpravy.idnes.cz

Ukrajinský prezident, Petro Porošenko chce v roce 2015 naverbovat až 200 tisíc vojáků a to především vojáků ze zálohy, výjimkou nebude ani naverbování žen. Tento návrh schválila už i ukrajinská nejvyšší rada. Celkem by se verbování, nebo spíše mobilizace měla uskutečnit na třikrát., problém je ovšem následující.

Bývalí účastníci Majdanu se vojenské činnosti vyhýbají a tvrdí, že půjdou do vojenské služby, jen tehdy, až ukrajinská vláda oficiálně vyhlásí válku Ruské federaci. Pokud vláda takto učiní, veřejnost bude, podle těchto lidí, ochotná jít do boje s hesly „Za vlast! Za Porošenka!“ No jo, vyhlásit válku je asi snadná věc, problém ovšem tkví ve financování samotné Ukrajiny. Co si budeme povídat Ukrajina, jako stát je nyní definitivně na dně, jediné co jí drží nad vodou jsou sponzorské dary, které by ovšem v případě vyhlášení války byly ukončeny.

Více k této záležitosti uvedl na facebooku, poradce ukrajinského prezidenta, Jurij Birjukov, který tvrdí, že vyhlášením války Rusku dojde k ukončení mezinárodní finanční pomoci.

Doslova řekl, cituji:

Vyhlášením války skončí mezinárodní financování a bez něj jdeme do ekonomické vývrtky.

V projevu zmíněná vývrtka opravdu existuje, důkazem může být dodnes nedoručená tranše, kterou měl poslat, ale neposlal Mezinárodní měnový fond. Důsledkem byl propad ukrajinské hřivny na jej historické minimum, kdy se kurz pohyboval v hodnotě 20 hřiven za dolar.

Zdroj: Euserver

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů