Ukrajinské vlády se chopili lidé z Majdanu. Výsledkem bude rozprodaný stát!

543
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajinské vlády se chopili lidé z Majdanu. Výsledkem bude rozprodaný stát!Zdroj: www.novinky.cz
Ukrajinské vlády se chopili lidé z Majdanu. Výsledkem bude rozprodaný stát!
Zdroj: www.novinky.cz

Ukrajina, jakožto oběť Rusko-amerických špatných vztahů a americké agrese si to „vyžrala“ do úplného dna. Nynější ukrajinskou vládu, ovládli lidé z Majdanu, kteří stůj co stůj, chtějí celou Ukrajinu rozprodat a zavést řadu úsporných opatření. Tento fakt dokazují i první činy ukrajinské, nově zvolené vlády, která už vybírala ministerstva a „vyprodukovala“ první rozhodnutí, podle něhož je zcela patrné, že jak prezident Porošenko, tak premiér Arsenij Jaceňuk, budou hájit finanční a vojenské zájmy Spojených států.

Konkrétně premiér Jaceňuk ve svém prvním projevu, jež byl určen pro čerstvě zvolený parlament (volby proběhli 2. prosince) slíbil, že ekonomickým směrem, jakým Ukrajina nyní jde, půjde ještě nejméně 6 měsíců. A celou tuto ukrajinskou krizi chce nynější ukrajinský premiér léčit tzv. „šokovou terapií,“ kterou slíbil hned po tom, co byl dosazen do funkce, tedy v říjnu. Krom toho, chystá také mnoho změn v roli pravomocí (některé pravomoci budou místo ústřední vlády, svěřeny do „rukou“ regionálním orgánům), daňovém zákoníku a v samotném rozpočtu země, kde chce snížit množství všech položek.

Není výjimkou, že i boj s korupcí, bude součástí úsporných opatření. A jak že chce Jaceňuk zamezit korupci? Zprivatizováním, státních železnic a silničního hospodářství. Je jasné, že úplné vymýcení korupce, tímto krokem dosáhnout nelze, ale podle místopředsedy pro otázky infrastruktury, Valeryje Voščevského to prý v boji proti korupci pomůže. Teď ale přichází zásadní fakt, nebo spíše otázka a to sice: Komu bude majetek rozprodán?

Je to až směšné, že musíme tuto otázku rozebírat. Přece když na Ukrajině operují pro-západní politici, tak dá rozum, že majetek bude logicky prodán americkým investorům (v původním článku uvedeno jako „zámořským investorům“). A jen tak pro zajímavost, premiérovy budou s tímto roz-prodejem majetku pomáhat dva nově zvolení ministři, legionáři. Jedním je nově zvolená ministryně financí, Natalja Jaresko a druhým, ministr hospodářství, Ajvars Abramavičus.

Natalja Jaresko začala svoji politickou kariéru rozvíjet na americkém ministerstvu zahraničí, jako vedoucí ekonomického oddělení v letech 1992 až 1995, kdy Spojené státy měli velvyslanectví na Ukrajině. Krátce na to se dostala, opět do role vedoucího, do investiční společnosti Horizon Capital, kde současně šéfovala i fondu WNISEF, jež ročně vydělal 150 milionů dolarů.

Její aktivity, ovšem těmito činnostmi, nekončili a v době, kdy pracovala pro Horizon Capital a fond WNISEF napomáhala také účasti v ukrajinském zemědělství. A můžete jen typovat, jak to asi dopadlo (máte to uvedené o pár řádek výše). Ihned po tom, co byla Jaresko, jmenovaná do role ministryně financí, slíbila radikální snížení rozpočtových výdajů. To samozřejmě přinese investorům velké zisky.

Naproti tomuto příběhu, stojí příběh, Ajvarse Abramavičuse, jehož politický příběh se začal psát v Litvě, když nastoupil do práce v Hansabanku, kde byl jen chvíli, než přešel, stejně jako Natalja Jaresko do investiční firmy, tentokrát s názvem, East Caital, která jen za rok 2012 na Ukrajině utratila přes 100 milionů dolarů.

Obě tyto firmy, neinvestovali do Ukrajiny mnoho a nyní se jim začínají peníze vracet ve formě podílu z rozděleného zisku a to zvlášť teď, kdy jejich partneři jsou v ukrajinské vládě.

Současnou ekonomickou situaci Ukrajiny okomentoval, profesor Montrealské univerzity David Mandel, který říká, cituji:

„Ekonomická situace na Ukrajině je strašlivá, je mnohem horší, než bychom si mohli představit.“

Důvod, proč je ekonomická situace na Ukrajině, tak vážná je ten, že HDP Ukrajiny dosáhlo stejné úrovně jako v roce 2008 a stále ještě klesá. Na tuto situaci zareagoval, premiér Jaceňuk, který začal s realizací zajištění rozpočtových škrtů, které se mohou dotknout pracujících lidí.

Shrnutí: Nynější ekonomická situace na Ukrajině

Ukrajinou nyní silně cloumá korupce, ukrajinských oligarchů, kteří využili jazykových a kulturních rozdílů, aby odvrátili pozornost lidu od svých kriminálních činností. Jedná se bezesporu o oligarchy pro-západní, kteří měli také nějaký ten podíl na Majdanu, který nejenom, že korupci nevymítil, ale naopak ji prohloubil a přivedl tak Ukrajinu k občanské válce.

V současné době Jaceňuk, slíbil voličům, že co se korupce týká, tak by za jeho vlády mělo dojít ke zlomu, který povede k lepšímu. Všichni mu na to skočili, nikdo si ale neuvědomuje, že krok, který učinil a podmínky, které na Ukrajině panují, povedou ke katastrofě s globálními následky.

Tím krokem je zavedení rozpočtových škrtů a podmínkou, pokračující občanská válka na Ukrajině.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů