Ukrajinské, prezidentské stránky „Rusko nám sestřelilo naše letadlo“

640
Print Friendly, PDF & Email
An26 - Antonov
An26 – Antonov
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Na ukrajinských, prezidentských, webových stránkách, obviňuje, sám ukrajinský prezident, Petro Porošenko, Ruskou federaci ze sestřelení, nákladního ukrajinského letadla An 26. Podle Porošenka za to můžou, konkrétně ruští, aktivní důstojníci na východních hranicích Ukrajiny. Krom tohoto, zatím nepodloženého faktu, se na stránkách, ocitá také zpověď, kde se pravý, že toto nákladní letadlo, letělo v dostatečné výšce na to, aby nebylo sestřeleno zbraněmi, které jsou v rukou místních separatistů. A proto, že jediným podezřelým, jsou vojáci na ruské straně.

Podle dostupných informací, (kterých není mnoho) se podařilo, pár lidem úspěšně se ze sestřeleného letadla, katapultovat. A následně se dostat do bezpečí, odkud kontaktovali kyjevské ústředí.

Ruští politici se ovšem ohradili a požádali Ukrajinu o chirurgické zpracování všech vojenských zásahů, které byly na Ukrajinu směřovány. Učinili tak poté, co dělostřelecký granát, odpálený ukrajinskými, vojenskými jednotkami, dopadl do obydlené části ruského území a zabil jednu osobu. Ukrajina také krom sestřelení nákladního letounu, podezřívá Rusko ze stále se více rozpínajícího, vojenského vlivu, na ukrajinském území. Jak ale řekl mluvčí, Vladimíra Putina, Dmitrij Peskov, žádané pozemní invaze na Ukrajinském území v následných 24 hodinách, pořádány, nebudou.

Co se samotných vzbouřenců, tak ti už asi měsíc, drží na luhanském letišti, vládní vojsko, pro která byly vyslány, ukrajinské jednotky, jež měli v neděli večer na luhanském náměstí, založit novou osvobozující akci. Obě strany, jak vládní ozbrojené jednotky, tak i separatisté, používali dělostřeleckou palbu a letecké údery, během nichž, bylo zasaženo luhanské předměstí a několik civilistů bylo zraněno, tři dokonce přišli o život. Ztráty se ale objevili i u vládních jednotek a to na mostě, poblíž samotného letiště, kde separatisté, vykradli, vypálené vládní vozidlo za účelem najít použitelné zbraně. Podle výpovědí jednoho ze separatistů, přišla jejich skupina o dva muže, separatista zároveň dodal:

„Budeme je zabíjet tady a pak budeme zabíjet i v Kyjevě, poženeme je až do Ameriky,“ řekl jeden ozbrojenec deníku Guardian.“

Podle některých názoru, jsou ruští politici, vůči Ukrajině moc tolerantní a neudržují Ukrajinu, pěkně zkrátka, zatímco ruská statní televize, pořád srovnává události na Ukrajině s událostmi v nacistickém Německu.

Velké pozdvižení, vyvolala ruská televize až v okamžiku, kdy odvysílala reportáž, jak ukrajinská armáda ukřižovala na hlavním náměstí ve Slavjansku, tříletého chlapce.

Zdroj: Britské listy

1/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů