Ukrajinci protestovali proti americké ambasádě

546
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajinci protestovali proti americké ambasáděZdroj: www.ac24.cz
Ukrajinci protestovali proti americké ambasádě
Zdroj: www.ac24.cz

Více jak 2 500 ukrajinských občanů počínaje 1. dubnem, protestovalo proti americké ambasádě, respektive proti americkému a evropskému vměšování se do ukrajinské politiky. Lidé si stěžovali na vojenské intervence, které jsou oblibou našich západních „spojenců,“ na stále se zvyšující ceny, či na snižování platů a životní úrovně, místních obyvatel.

Ukrajinské protesty začali konkrétně ve 12 hodin, místního času a trvali řádově 2 hodiny. Během celého tohoto protestu, který byl směřován proti americké ambasádě a jejím politickým krokům, vůči Ukrajině, protestující imitovali zvuky dobytka, nevyhnuli se zvukům bučení či mečení. A aby organizátoři dotáhli celou akci do dokonalosti, tak „své“ lidi (protestující), krmili kapustou.

Krom zvířecích zvuku a pojídání kapusty, ale celý protest doplňovali i „ dvoumetrové výstřižky“ v podobě mrkve se symboly Evropské unie, či celá řada transparentů s heslem „Nejsme dobytek!,“ jež bylo přeloženo hned do čtyřech jazyků, jako do ruštiny, ukrajinštiny, polštiny či angličtiny. Na transparentech se ale krom hesla objevil, také citát jednoho známého ukrajinského spisovatele, Panase Mirneho, který konkrétně pronesl tato slova:

„Copak volové bučí, když je žlab plný?“

Cílem celého protestu a zejména zvukového projevu lidí, bylo krom poukázání na vysoké ceny a bídnou životní úroveň, poukázat také na stále se snižující občanská práva. V současné chvíli je totiž situace na Ukrajině taková, že zde nevládne žádná svoboda. Tou svobodou máme na mysli třeba svobodu slova a názoru. Je tedy nanejvýš logické, jakým způsobem ukrajinští lidé, proti dosazené pučistické vládě v Kyjevě a americké ambasádě, která je „překvapivě“ nejlépe střeženou budovou na Ukrajině, protestují. Na nic jiného, krom bučení a mečení se prostě ukrajinští obyvatelé momentálně nezmohou a když už se někdo takoví objeví, tak je potrestán, umlčen, či zadržen policií.

Lidé na Ukrajině jsou v současné době velice rozčílení ze situace, ve které se jejich země ocitá. Proto se snaží těm, co tuhle situaci zavinili, patřičně pomstít. Důkazem pro toto tvrzení je i několik fyzických hrozeb, které byly od americké ambasády, konkrétně od strážníků ambasády, USC, adresovány lidem.

Konkrétně se jedná o fyzickou hrozbu, která „přišla“ až skoro v závěru celého protestu, kdy pár aktivistů, začalo na budovu americké ambasády házet zvířecí exkrementy, načež se ocitli pod hledáčkem strážníků USC, kteří hrozili zatčením a odvedením do blízkých policejních antonů.

Jako vždy celá akce bez naprostého mediálního zájmu!

No, on by tu nějaký ten mediální zájem byl, pokud by ukrajinské ministerstvo propagandy neignorovalo a neblokovalo všechny informace o tomto protestu. Dokonce dle dostupných zpráv je blokace těchto informací, tak rozsáhlá, že i někteří blogeři (např. Maxim Ravreba a Anatolij Šarij), kteří chtěli tento protest vytáhnout na světlo, byly takřka ihned blokování. Dokonalým příkladem nám může být třeba situace, zmíněného blogera Anatolija, jehož video, umístěné na Youtube bylo po více jak 2 minutách blokováno.

Takovéto cenzurování informací se ale ze strany amerických masmédií, dá očekávat, protože jak víme, tak v Americe i svobodná a soukromá média jsou pod neustálím dohledem amerických tajných služeb.

Zdroj: AC24

1/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů