Ukrajina připravuje sedmou velkoplošnou válečnou pohotovost

550
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajina připravuje sedmou velkoplošnou válečnou pohotovostZdroj www.svobodnenoviny.eu
Ukrajina připravuje sedmou velkoplošnou válečnou pohotovost
Zdroj www.svobodnenoviny.eu

Ukrajinská republika se těmito dny připravuje na sedmou vlnu mobilizace. Informaci přinesl ruský zpravodajský portál, Pravda.ru, jemuž se se svými informacemi svěřili zdroje, mající blízko k ukrajinskému ministerstvu obrany, které už údajně rozeslalo ukrajinským výborům branné povinnosti patřičné tajné směrnice k vztahující se k této vojenské akci.

Jeden z nejmenovaným zdrojů k nadcházející mobilizaci konkrétně řekl, cituji:

Nevíme, kdy může dojít k provokaci- na Krymu nebo v Donbasu. Všichni dostali rozkaz připravit se na naléhavou mobilizaci.

Je třeba ale podotknout, že zástupci ukrajinských vojenských úřadů, informaci o mobilizaci zatím nepotvrdili. Tato slova konkretně pronesl zástupce komisaře výboru pro branou povinnost, Igor Slysarenko, cituji:

Nebyl žádný příkaz od prezidenta pro mobilizaci. Přípravy probíhají dle harmonogramu: lékařské prohlídky a smluvní odvody- vše půjde jako obvykle. Existuje dost mužů, kteří podepíší vojenskou smlouvu o poskytování služeb, ale nevíme, zda máme dostatek zdrojů k nahrazení demobilizace.

Informaci o naléhavé mobilizaci, krom Igora Slysarenka popřel i zástupce vojenského komisaře pro region Dnipropetrovsk, Sergei Polutsigan.

V souvislosti s výše uvedenou mobilizací, připomínám, že před časem ukrajinský prezident, Petro Porošenko prohlásil, že nevylučuje další vlnu mobilizace v případě plnohodnotného střetu.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů