Twitterový účet New York Times terčem hackerů

635
Print Friendly, PDF & Email
Twitterový účet New York Times terčem hackerů
Twitterový účet New York Times terčem hackerů
Zdroj: www.elestimulo.com

Americké noviny New York Times se v posledních několika hodinách, přesněji v neděli ráno staly terčem hackerského útoku. Onen zmíněný kybernetický útok se týká konkrétně jednoho z twitterových účtů, zmíněných amerických novin na kterém se objevila zpráva o ruském raketovém útoku na USA. Informaci o kybernetickém incidentu přinesl americký politický server The Hill.

V prohlášení publikovaném hackery pod jménem amerických novin New York Times se konkrétně píše, cituji:

Z prohlášení Vladimira Putina vyplývá, že Rusko provede raketový útok na Spojené státy.

Na falešnou informaci, ale redakce amerických novin rychle přišla a na napadený twitterový účet později svým čtenářům napsala, opět cituji:

Odstranili jsme několik tweetů, které byly publikovány bez našeho dovolení dnes ráno. Provádíme vyšetřování.

K celému případu se později vyjádřila redakce i již zmíněného politického deníku The Hill, která uvedla, že podle dostupných informací je dost možné, že za kybernetickým útokem stojí příslušníci skupiny OutMine, jejichž aktivity se v minulosti „těšily“ značnému mediálnímu zájmu.

V souvislosti s hackery a jejich útoky na účty různých médií, či jiných institucí nelze opomenout také na informaci, zveřejněnou v sobotu (21.1.2017) opět na Twitteru, tentokrát pod záštitou americké televize BBC, informující o zranění nově nastupujícího amerického prezidenta, během inaugurace. Tuto zprávu sama BBC později vyvrátila a uvedla, že její twitterový účet se stal terčem hackerů.

Zdroj: The Hill

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů